• pondělí 22. září 2014
  • Vojtěch Konečný

Hokejová středa se opět blíží! Slezan změří síly s Frýdkem-Místkem

Zatímco opavští hokejisté o víkendu odpočívali, ostatní týmy odehrály své druhé zápasy. Naše borce čeká druhé mistrovské utkání již tuto středu. Parta kolem kapitána Měcha se utká s nepříjemným soupeřem, Frýdkem-Místkem. Svěřenci trenéra Nečase nezískali v úvodních dvou kolech ani bod, to se ale může tentokrát změnit. Zápas začíná ve středu 24.9 v 18 hodin.

Posily před sezónou

Posil sice nepřišlo do Frýdku-Místku zrovna moc, jména dvou příchozích hráčů ovšem stojí za to. Jméno prvního hráče zní André Niec. Útočník, který vlastní jak české, tak i rakouské občanství, je rozhodně výraznou posilou. Niec v minulosti působil v rakouských soutěžích, kde například hrál za tým Vienna Capitals. Okusil také dvě zámořské soutěže, zahrál si v tehdejší UHL za Bloomington Prairie Tigers a SPHL, kde hrál za Fayetteville FireAntz a Jasksonville Barracudas. Připsal si i několik startů v naší druhé nejvyšší soutěži, konkrétně v dresu Havířova a ostravské Sarezy.

André Niec se také může pochlubit účastí na mistrovství světa, ne však na tom hokejovém, ale in-line hokejovém, kde v roce 2008 oblékal dres Rakouska.

Druhou, výraznou posilou je útočník Petr Lipina. Zkušený forward má na svém kontě i několik extraligových startů v dresech Třince, Znojma, či Mladé Boleslavi. Výraznou stopu udělal především v první lize, kde hrál za Prostějov, Havířov, Jindřichův Hradec, Ústí nad Labem a brněnskou Kometu.

Odehraná ligová utkání

Frýdecko-Místečtí odehrálí své první utkání proti Přerovu na stadionu v Novém Jičíně, neboť hala Polárka ve Frýdku-Místku se stále staví. Zápas rozhodla hned první perioda, ve které Zubři vstřelili dvě branky. A jelikož už žádný další gól nepadl, tak zápas skončil 2:0 ve prospěch Přerova. „Vstup do dnešního utkání byl z naší strany velmi špatný. Soupeř nás přehrával a dokázal si vypracovat dvoubrankový náskok. Ve druhé třetině jsme dokázali hru vyrovnat, ale v koncovce jsme nedokázali skórovat. V závěrečné třetině si Přerov svůj dvoubrankový náskok pohlídal a nás do vyložených šancí nepouštěl, řekl po zápase trenér Nečas.

Ke druhému duelu zajížděl tým vedený kapitánem Stránským do Břeclavi. O osudu utkání rozhodla poslední dvacetiminutovka, kterou Břeclav ovládla 3:1. Po závěrečné siréně svítilo na světelné tabuli skóre 5:3. „V první třetině jsme byli lepším týmem a vytvořili si gólové šance, ale ani jednu jsme nedokázali proměnit včetně přesilové hry pět proti třem. Ve druhé a třetí periodě jsme nevyužili samostatný nájezd, což nás nakonec stálo vítězství. Zápas jsem si, ovšem prohráli sami vlastní nedisciplinovanost,“ prohlásil po utkání asistent trenéra Jaroslav Havlík.

Podaří se Frýdku-Místku utnout sérii dvou porážek a připsat si na své konto vítězství? Nebo se z výhry bude radovat opavský Slezan?

Sestavy obou celků v posledním odehraném utkání:

HC Slezan Opava: Šafránek – Galvas, Kysela, Vrabel, Mosler, Tichý, Pavelek – Baďura, Měch, Vítek – Svoboda, Chalupa, Wolf – L. Černý, Polok, Herman

HC Frýdek-Místek: Chvostek (Kubáň) – Černín, Krutil, Teper, Podešva, Jonáš, Jindřich, Čintala – Stránský, Ivan, Samiec, Kopún, Sluštík, Zedník, Suchý, Mach, Slovák, Mamula, Lipina

Na oficiální internetové stránky našeho soupeře se můžete podívat zde.

Středeční zápas můžete sledovat také prostřednictvím textového on-line přenosu.

Delegace rozhodčích

Kika - Štěpán, Hanzlík.