Hráči v přípravě dřeli, snad se to projeví i na ledě, přeje si asistent trenéra Josef Doboš

A team HC Slezan26.6.2013 | Redakce
/+ ROZPIS PŘÍPRAVNÝCH UTKÁNÍ/ Hokejisty všeobecně neoblíbená suchá letní příprava se blíží ke svému konci a nejinak je tomu i v opavském Slezanu. Hráči polykali tvrdé tréninkové dávky pod vedením pravé ruky Karla Suchánka, trenéra Josefa Doboše, který naposledy vedl polskou Krynici. Na led vyjedou hokejisté na konci července a v srpnu sehrají sedm přípravných utkání.

„Začali jsme na konci dubna a příprava nebyla špatná. Kdyby bylo lepší počasí, mohla být ještě lepší. Myslím si, že kluci dostali to, co potřebovali. Doufám, že se to projeví i na ledě,“ řekl asistent trenéra Josef Doboš, který vedl suchou přípravu opavských hokejistů.

Hráči brali suchou přípravu na nadcházející sezonu vážně, o čemž svědčí také tréninková morálka. „S účastí kluků na trénincích jsem byl nadmíru spokojený, protože pravidelně chodilo od dvaceti do sedmadvaceti lidí a myslím si, že tréninky měly úroveň. Starší hráči byli příkladem pro ty mladší a trénovalo se naplno. Prakticky všechno, co jsem hráčům řekl, plnili a pracovali velmi dobře,“ uvedl zkušený hokejový kouč.

„V přípravě se sice může pracovat dobře, ale hlavní je, aby se to potom projevilo na ledě. Proto kluci v létě dřou, aby pak na ledě ukázali naplno svůj potenciál, který je tady v Opavě velký. Hráči jsou tady na druhou ligu špičkoví, budou mít dobře natrénováno a doufám, že ukážou, co v nich je,“ doplnil dvaapadesátiletý hokejový trenér, jenž si pochvaloval i přístup nadějných mladíků.

„Přišli mladí a myslím, že těm starším budou trochu dýchat na záda. Uvidíme, jak se to vyvine. Myslím si, že do jednoho trénovali, jak měli. Je sice jasné, že skok z juniorky do mužského hokeje je velký, ale určitě dostanou šanci,“ slíbil kouč, který naposledy vedl polský tým KTH Krynica.

„Zvýšila se nám konkurence v týmu a všichni hráči budou před začátkem sezony na stejné startovní čáře. Hráči makali a je vidět, že chtějí něco dokázat. Tím, že mají natrénováno, by měli mít i v sezoně všechno lehčí. Klobouk dolů před nimi, jak v přípravě dřeli, i když chodili trénovat po práci,“ pochválil své svěřence bývalý obránce Opavy, Olomouce a Karviné.

Kádr by měl zůstat podobný tomu loňskému, ve hře je i možné posílení, ke kterému se vyjádřil Karel Suchánek. „Jsme v kontaktu s hokejovými agenty a je možné, že se na ledě objeví nějací mladí hráči ze Slovenska, nicméně budeme pokračovat v naší cestě. Preferujeme tak především naše odchovance, kteří jsou podle mě dostatečně kvalitní,“ zdůraznil opavskou cestu hlavní trenér Slezanu.

Na led vyjedou opavští hokejisté v pondělí 22. července v kravařské Buly Aréně a v srpnu sehrají v rámci přípravy na následující druholigový ročník sedm přípravných duelů (viz. tabulka níže).

Přípravná utkání Slezanu před sezonou 2013/2014
Přerov - Opava úterý 13. 8. 2013 18:00
Opava – Nový Jičínčtvrtek 15. 8. 2013 18:00
Opava – Přerovúterý 20. 8. 2013 18:00
Nový Jičín – Opavaúterý 27. 8. 2013 18:00
Vsetín – Opavačtvrtek 29. 8. 2013 18:00
Opava – Vsetínúterý 3. 9. 2013 18:00
Šumperk – Opavačtvrtek 5. 9. 2013 18:00

Aktuálně na webu