• pátek 29. ledna 2010
  • Růžena Raszková, Filip Lefenda

IV. zimní olympiáda dětí a mládeže ČR

V Libereckém kraji budou mladí sportovci ve dnech 31. 1. – 5. 2. 2010 bojovat o medaile na Zimní olympiádě dětí a mládeže ČR. Jednou z devíti sportovních disciplín je i lední hokej, kterého se v rámci reprezentace Moravskoslezského kraje zúčastní také opavští mladíci - obránci Jan Štencel, Daniel Slavík a Dominik Rohovský, v útoku se pak představí David Rybka. Přejeme mnoho štěstí!

Olympiáda dětí a mládeže České republiky je republiková soutěž krajských reprezentací v kategoriích mladších a starších žáků a žákyň. Svým charakterem navozuje atmosféru opravdových olympijských her. Mladí účastníci tak nejsou ochuzeni o zapálení olympijského ohně, slavnostní ceremoniály, soužití v olympijské vesnici nebo složení olympijské přísahy. Více se můžete dočíst zde.

Hokejové reprezentace krajů budou rozděleny do dvou skupin. V rámci jedné skupiny se hraje systémem každý s každým. Vítězové z každé skupiny si spolu zahrají finále, druzí ve skupině svedou boj o třetí místo a třetí mužstva skupiny se utkají o pátou příčku. Turnaje základní skupiny se budou hrát v zimních halách v Jablonci nad Nisou a v České Lípě. Zápasy o první až páté místo se odehrají v Tipsport areně v Liberci.

Výběr Moravskoslezského kraje si vylosoval skupinu B a střetne se ve dnech 1. - 4. února s reprezentací Pardubického, Plzeňského, Karlovarského, Středočeského, Královéhradeckého a Jihočeského kraje.

V pátek 5. února se odehrají zápasy o první až páté místo. Detailní rozpis zápasů najdete zde.

Nominace hráčů Moravskoslezského kraje ročníků 1995/1996

Vedoucí výběru: Peštuka Ivo, Kafka Karel

Vedoucí mužstva: Hanzlík Jan

Trenéři: Mgr. Trojan Petr, Stránský Darek