• pondělí 16. června 2014
  • Filip Lefenda

Je rozhodnuto, model druhé ligy zůstává i pro příští sezónu dvouskupinový

Nadcházející druholigový ročník příliš změn nepřinese. Model soutěže zůstává i nadále dvouskupinový, přičemž na východě bude i tentokrát působit dvanáct celků. Podmínečně přijaty byly týmy Orlové a Valašského Meziříčí, které se potácely s neuhrazenými závazky, postupující Prostějov pak nahradí celek SK Karviná. Osloven byl v baráži neúspěšný Uničov, ten ovšem o účast ve třetí nejvyšší soutěži nejevil zájem.

Složení skupin a jejich začátek

Opava se tak v novém ročníku, který oficiálně začne 17. září, utká se staronovým soupeřem - karvinským SK. Tento celek by se dal snadno zaměnit za Baník Karviná, který v soutěži působil předloni, ovšem pozor - nemá s ním nic společného. "Mohu potvrdit, že SK Karviná bude v příštím ročníku druhé ligy startovat, už v pátek podala přihlášku do soutěže a zaslala startovné," uvedl pro web hokej.cz řídící pracovník druhé ligy Vladimír Schiefner. Tým SK Karviná již v minulosti ve druhé lize působil.

V západní skupině, která odstartuje už 13. září, se novými účastníky stanou sestupující Beroun či Trutnov, který si třetí nejvyšší soutěž nahraje místo Milevska. Celkově bude tato početnější skupinu čítat 18 týmů.

Skupina A:

HC Berounští Medvědi, HC Draci Bílina, HC Děčín, HC Vlci Jablonec nad Nisou, KLH Vajgar Jindřichův Hradec, HC Klášterec nad Ohří, HC Klatovy, HC Kobra Praha, SC Kolín, HC Moravské Budějovice 2005, NED Hockey Nymburk, HC Lední Medvědi Pelhřimov, HC Řisuty, HC Baník Sokolov, HC Tábor, HC BAK Trutnov, HC Vrchlabí, SKLH Žďár nad Sázavou

Skupina B:

HC Frýdek-Místek, HC Lvi Břeclav, HC Slezan Opava, HC Bobři Valašské Meziříčí, VHK Vsetín, VSK Technika Brno, HC Nový Jičín, HC RT TORAX Poruba 2011, SHK Hodonín, HC Orlová, HC ZUBR Přerov, SK Karviná

Postupy a sestupy

Zásadní změnou jsou zrušené baráže, ty ovšem s sebou přinášejí pro druholigové mančafty také zápory. Postupovat nebudou dle původních předpokladů týmy dva, nýbrž pouze jeden jediný. Vítězové skupin si tak budou muset účast v první lize vybojovat ve vzájemné kvalifikaci.

Týmy na posledních místech v rámci základní části obou skupin poputují rovnou do územně příslušných krajských přeborů.

Budoucnost soutěže

Již letos usilovaly kluby východní části o vyrovnání počtu účastníků v obou skupinách, jejich hlasy ale nebyly vyslyšeny. Vše by se mohlo změnit za rok, neboť současný koncept byl loni odsouhlasen na dvě sezóny. "Svaz by se takovéto případné změně za rok určitě nebránil, asi by to mělo projít," vyjádřil se na toto téma Schiefner. Diskutovat se jistě bude i situace okolo postupu do první ligy.