• úterý 20. září 2011
  • Filip Lefenda

Je tady derby, do Opavy míří Nový Jičín

Středeční podvečer nabídne opavským fanouškům velice zajímavý hokejový duel. Slezan, jakožto lídr tabulky, přivítá na svém stadionu mužstvo z Nového Jičína a půjde tak o pravé druholigové derby. Slezanu se povedl vstup do soutěže a svou formu bude chtít prokázat i proti Jičínu. Navíc má soupeři co vracet, oba výběry se střetly v závěru přípravy a naši borci tehdy v Novém Jičíně utkání prohráli. Zápas je na programu ve středu 21.9. od 18 hodin.

Slezan je po třech kolech na čele tabulky. Poté, co Piskořovi svěřenci přivezli bod z Valašského Meziříčí, zaznamenala Opava také dvě vítězství, když si na domácím ledě poradila s Uherským Hradištěm a venku také s Porubou. Nový Jičín má o bod méně a je pátý. V zápasech našeho soupeře přitom nepadalo zrovna nejvíce branek. Nejprve přišla prohra na ledě Havířova 3:0, poté Jičínští zvítězili v Prostějově 2:3. V minulém kole pak rozhodla o třech bodech jediná branka, když Nový Jičín udolal doma nejtěsnějším rozdílem Karvinou 1:0.

Je tomu zhruba tři týdny, co se Opava představila v rámci přípravy na ledě Nového Jičína. Domácí tehdy zvítězili v poměru 5:3, avšak nutno podotknout, že Slezan působil hokejovějším dojmem. Naše ofenzíva ovšem nedokázala naleznout dostatečně účinný recept na skvěle chytajícího Šrámka. Uvidíme, jak si povedou bíločervení ve středu.

Kromě brankářské jedničky v podobě Šrámka disponuje Nový Jičín ještě dalším dobrým gólmanem. Šrámkovi totiž kryje záda Kozák. Nejlépe hodnoceným hráčem je po třech kolech Andrýsek, který má dva body za gól a asistenci. V dresu Jičína také nastupuje Kamil Glabazňa, kterého mají opavští příznivci z jeho působení ve Slezanu jistě v živé paměti. Glabazňa navíc v klubu figuruje jako trenér a asistent trenéra v mnoha žákovských kategoriích. Trenérem „A“ týmu je pan Petr Kneblík. Asistenta mu dělá Jaroslav Havlík.

Sestavy obou týmů v posledním odehraném kole:

HC Slezan Opava: Šafránek - Bednárek, Tichý, Tůma, Kukol, Jurčík, Mosler - Baďura, Měch, Herman, Polok, Pavelek, Kocián, Koschatzký, Wolf P., Černý, Grofek, Chalupa, Mlýnek

HC Nový Jičín: Šrámek - Horák, Andrýsek, Hruška, Pelikán, Gulda, Slavík - Zedník P., Macháček, Skaloš - Štěpják, Toman, Gebauer - Uhlár, Tomášek, Brynecký.

Na oficiální stránky našeho soupeře z Nového Jičína se můžete podívat zde.

Ze zápasu bude k dispozici také textový on-line přenos.

Další zápasy 3. kola
VHK Vsetín – HC Uherské Hradiště