• neděle 26. září 2004
  • Michal Berg

Jsou součástí týmu, říká o extraligových posilách Karel Suchánek

O p a v a - Se Slzami v očích opouštěl ledovou plochu po slezském derby útočník Opavy Andrej Hebar. V poslední minutě prodloužení se z pravého křídla sám řítil na brankáře Vrbu, ale jeho pokus skončil pouze na betonech soupeřova brankáře. "Bylo vidět, že ho to opravdu mrzí. Je to pro nás signál, že hráči s extraligy jsou opravdu součástí týmu, že jim na opavském hokeji záleží," řekl po zápase trenér Slezanu Karel Suchánek. "V minulých zápasech se Andrejovi dařilo, ostatní mu věří, a proto mu bylo líto, že ten gól nedal."

V opavském týmu se za posledních pět sezón objevilo více než dvacet hokejistů z extraligových týmů na střídavý start. "Nechci o nikom mluvit škaredě, ale málokdy se vidí to co teď, že ti kluci s námi trénují, jsou součástí týmu a na tom ledě nechají všechno. Často se nám stával, že sem někdo přijel a jenom se toho zápasu zúčastnil, bez většího zájmu. To se teď nestává," pochvaloval si přístup extraligových mladíků Karel Suchánek.

Po Hebarovi, Zbořilovi, Procházkovi a Bartoňovi se naposledy v opavském dresu objevili i útočník Josef Vítek a obránce David Všetečka. "Na Vítkovi bylo znát, že v Třinci jen seděl jako náhradník, vlastně téměř měsíc nehrál celý zápas. Chtěl tvořit hru, ale zatím se mu nevedlo, ale je to kvalitní hráč a určitě se do toho dostane. To samé platí i o Všetečkovi, tomu navíc uškodilo, že hned na začátku udělal chybu. Musí si zase zvykat na hokej v 1.lize, ale na tuhle soutěž je to nadprůměrný obránce," zhodnotil nové posily opavský trenér.

V zápase s Havířovem předvedla zejména ve druhé třetině Opava velmi dobrý výkon, ale chyběla ji trocha štěstí, navíc k výbornému výkonu se vypjal gólman Vrba. "Ten mě opravdu překvapil, chytal velmi dobře. Nám navíc pořádně nehraje první pětka, nedávají góly, což se od ní čeká." V první útočné řadě Slezanu hodně chybí Dalibor Sochorek, který bude po operaci kolene ještě nejméně tři týdny mimo hru. "Sochorek je hráč, který umí rozhodnout zápasy, daří se mu v přesilovkách, umí připravit šance." Opavští trenéři do třetí části zápasu stáhli hru na tři pětky, ale namísto snahy o rozhodnutí museli hned po 65 vteřinách opět dotahovat náskok soupeře. "Dali jsme důvěru zkušeným hráčům, na což třeba doplatili ti mladší, které jsme posadili, i když nehráli špatně, ale úplně nám to nevyšlo. Tým je tu ale dobrý a věřím, že i v dalších zápasech bude hrát útočný hokej," dodal Karel Suchánek.

Jeden z mnoha bývalých Opaváků na straně soupeře, bývalý obránce Slezanu Aleš Flašar, který v Opavě pamatuje postup do extraligy před osmi lety, stál nyní na střídačce havířovských Panterů. Po zápase byl spokojen s bodem, který jeho tým v Opavě získal. "Myslím, že ta remíza je spravedlivá, i když jsme třeba měli víc gólových šancí my. V první třetině jsme měli navrch, mohli jsme dát dva tři góly. Druhou třetinu měla lepší Opava, hodně nás zatlačila, ale dostali jsme se z toho a třetí část byla vyrovnaná." Aleš Flašar se vrátil i k prodloužení, ve kterém měly oba týmy po jedné vyložené šanci: "Asi to tak mělo skončit, když jedou na obou stranách hráči sami na brankáře a přesto nedají gól."