• středa 04. září 2019

Junioři se na sezónu naladili vítězně

Hned tři utkání absolvovali v posledních dnech opavští junioři, kteří se na nový soutěžní ročník naladili vítězně.

Sérii přípravných zápasů mají za sebou mladí hokejisté z opavské juniorky. Ti na svém ledě nejdříve přivítali hráče stejné kategorie z Frýdku Místku a to v úterý 20. srpna. Soupeř kladl největší odpor hlavně na začátku utkání, poté postupně přebrali otěže domácí a dovedli zápas do vítězného konce, takže v šedesáté minutě svítilo na světelné tabuli skóre 4:1.

Opava – Frýdek-Místek 4:1

Sestava Opavy:
Fichna (Ovčáček) – Lhotský, Kovačič, Kocián, Pachula – Horný, Římský, Tomsa, Backa, Buršík, Myhalnytskyi

Branky a nahrávky Opavy:
Tomsa (Římský), Tomsa (Kocián), Kocián (Horný), Tomsa (Pachula)

Odveta se konala v hale Polárka ve Frýdku-Místku o tři dny později v pátek 23.8. Na utkání se tentokrát lépe připravili domácí, kteří přesto, že čelili celé řadě šancí opavského týmu, si v tomto zápase připsali na své konto vítězství 4:3.

Frýdek-Místek – Opava 4:3

Fichna – Lhotský, Kovačič, Kocián, Pachula – Horný, Římský, Tomsa, Backa, Buršík, Myhalnytskyi, Zelenka, Prokeš, Elze

Pachula (Římský), Římský (Horný), Horný (Kovačič)

Posledním soupeřem před ostrými zápasy nové sezony byl v pátek 30.8. tým z Valašského Meziříčí. Zápas začal v 16:45 a jako první se krátce po začátku utkání chystali slavit dosažení branky hosté, když Jakub Římský z otočky prostrčil puk mezi betony domácího brankaře. Rozhodčí v tu chvíli přerušil hru a signalizoval gól, který však vzápětí neuznal.

Hráči Slezanu přijali tento verdikt disciplinovaně a vypadalo to, že na další průběh zápasu nebude mít tato situace vliv, nicméně od tohoto okamžiku přenechali Opavští iniciativu domácím, kteří se po skrumáži před brankářem Ovčáčkem a z několikeré dorážky nejdříve ujali vedení a krátce na to, po úniku jednoho z útočníků po levém křídle, jej navýšili na 2:0. Po této pasáži Opava sice vyrovnala hru, ale třetina skončila dvoubrankovým vedením domácích.

Druhou třetinu začali hráči Slezanu stejně aktivně jako tu první, přičemž ze svého tempa tentokrát nepolevili a naopak svou iniciativu stále stupňovali. Přestože branka visela ve vzduchu, domácí gólman se překonával. Kontaktního gólu se tak podařilo dosáhnout až téměř v polovině utkání, když Adam Zouhar poslal na branku střelu od modré čáry, kterou ve vzduchu tečovali hned dva opavští hráči těsně po sobě v pořadí Tomsa a Horný.

Hosté vycítili šanci a pokračovali ve snaze o vyrovnání. Domácím se v těchto okamžicích dařily jen ojedinělé protiútoky, které spolehlivě likvidoval Ovčáček. Přesto do konce třetiny vydrželo skóre 2:1 pro Valašské Meziříčí.

Nástup Slezanu do třetí třetiny signalizoval jasně, že se jeho hráči s dosavadním stavem nehodlají spokojit a zasypávali domácího brankáře množstvím střel. Nejblíže bylo k vyrovnání po vyjetí na kruhy a střele Daniela Pachuly do pravé tyče. K vyrovnání ale nakonec vedlo až provedení signálu, kdy Adam Zouhar po vyhraném vhazování ve vlastním pásmu vyhodil puk vysokým obloukem až k útočné modré, kde si už sjížděli dva opavští útočníci. Do té doby téměř bezchybný brankář domácích špatně vyhodnotil situaci a snažil se být u puku první, ten však vybojoval Vojtěch Tomsa a poslal jej volnému Jakubu Římskému, pro kterého nebyl problém trefit prázdnou branku a srovnat na 2:2.

Nejpohlednější akci zápasu vymysleli Opavští 10 minut před koncem třetí třetiny. Po sérii rychlých přihrávek v útočném pásmu našel Daniel Pachula u levé tyče připraveného Lukáše Horného a ten poslal „z první“ na středem najíždějícího Tomsu, který změnil stav na 3:2 ve prospěch Opavy. Domácím pod trvalým tlakem zjevně docházely síly a poslední úpravu skóre, po téměř minutovém tlaku před brankou soupeře, provedl přesnou střelou nad rameno brankáře Martin Buršík. Slezan si tak v posledním přípravném zápase před sezónou 2019/2020 odváží vítězství 4:2.

Valašské Meziříčí – Opava 2:4

Ovčáček (Fichna) – Zouhar, Pachula, Lhotský, Fišara – Římský, Horný, Tomsa, Backa, Buršík, Myhalnytskyi, Zelenka, Prokeš, Elze

Horný (Tomsa, Zouhar), Římský (Tomsa, Zouhar), Tomsa (Horný, Pachula), Buršík, (Backa)