• úterý 14. srpna 2007
  • Vladimír Müller

Junioři uspěli i v dalším zápase

O p a v a - K dalšímu přípravnému zápasu před sezonou si opavští mladíci pozvali celek Havířova. V pohledném a vyrovnaném utkání byl štastnější domácí celek, který díky lepší produktivitě nakonec urval vítězství 5:3.

Branky a nahrávky: 8. Wolf (Hastrman, Koryčanský), 14. Machovič (Gebauer), 20. Herman (Plánovský), 37. Wolf (Machovič, Koryčanský), 60. Grofek (Herman, Chalupa)- 14. Haas M. (Haas R.), 24. Haas M. (Klimša, Haas R.), 50. Klimša (Haas R., Haas M.). Rozhodčí: Jeřábek - Pelc, Rychlý Vyloučení: 10:8, navíc Dušek HAV 10 min. OT Využití: 2:2 Diváků: 40.

Opava: Trenčan - Plánovský, Plachký, Gulda T., Trefil, Koryčanský, Zacpálek, Kukla, Hastrman, Chalupa, Grofek, Gebauer, Herman, Machovič, Čermák, Wolf, Blaga, Mlýnek, Šafář, Tošenovjan, Musial.

Havířov: Polonyi (20. Matoušek)- Vydra, Zientek, Kudláček, Jurčík, Zimmer, Hruška, Kopel, Jindřich, Řička, Maruna, Lukaštík, Klimša, Haas R., Haas M., Dušek, Blucha, Majerek, Chomič, Hrabčák

Hosté z Havířova vstoupili do utkaní aktivněji a vypracovali si první šanci zápasu Haas však neuspěl. V 7. minutě dostali domácí výhodu přesilovku 5 na 3, kterou po osmi sekundách využil pohotový Wolf a dostal tak Slezan do vedení. Hráči Havířova se nadále tlačili do útoku, dobrou šanci si vypracoval Lukaštík, když se mu povedlo přejít přes dva hráče ale zakončení nezvládnul. Ve 14. minutě zápasu se už mohli radovat z vyrovnání, když jejich početní výhodu využil Marek Haas. Hosté se z vyrovnávacího gólu neradovali dlouho. Za 24 vteřin se individuálně prosadil Gebauer, s jeho střelou si Polonyi poradil, na dorážku Machoviče už byl ale krátký. Brankář Trenčan si poté poradil s několika pokusy Havířova. V poslední minutě první třetiny našel pěkným pasem s obranného pásma Plánovský přesně hůl Hermana a ten svůj samostatný nájezd chladnokrevně proměnil. Do šaten tak šli domácí s dvoubrankovým náskokem.

Do druhé třetiny lépe vstoupili Panteři. Ve 24. minutě vymetl šibenici Trenčanovi branky opět Marek Haas a využil tak po pěti vteřinách přesilovku. Ani nadále hokej diváky nenudil. Začalo se často vylučovat. Oba soupeři dostali shodně výhodu 4 proti 3 a Havířov navíc hrál dlouho 5 proti 3. Právě v ní se podařilo Havířovu dostat puk do branky ovšem před tím si pomohli faulem, takže branka neplatila. V dobré šanci se objevil opavský Chalupa ale sám před golmanem neuspěl. V 37. minutě se mohli domácí radovat, střelu Koryčanského tečoval Machovič puk se dostal k Wolfovi a ten ho usměrnil do prázdné branky. V minutě 39. pak zmatek v opavské rozehrávce využil Haas, řítil se na Trenčana byl však podražen Plánovským a nedokázal důrazně zakončit. Po druhé třetině tedy stále vedl domácí tým o dvě branky.

Třetí třetina pokračovala v duchu předchozích dvou. K vidění byly šance na obou stranách, se kterými si však brankaři věděli rady. Hráči byli disciplinovanější a tak sme viděli na každé straně jen jeden trest. Za zmínku stojí šance do které se dostal aktivní Haas, svou střelu mířil do pravého horního rohu ovšem Terčan se vytáhnul s efektivním zákrokem a schoval puk do lapačky. Na druhé straně mířil z dobré pozice mimo Plánovský. V 50. minutě utkání Havířovští snížili na rozdíl jedné branky, když se jim podařilo vybojovat puk v rohu. Před Terčanem se objevil sám Klimša a v pohodě proměnil. Konec zápasu domácí zvládli a v pohodě hlídali náskok. V poslední minutě dvěma hráči tísněný Grofek vyslal na brankáře střelu, která propadla do branky a uzavřela skore tohoto utkání.