• úterý 28. listopadu 2017
  • Redakce

K duelu tabulkových sousedů zavítá Slezan do Kopřivnice

Už 24. kolo má ve středu na programu letošní ročník druhé hokejové ligy skupiny Východ. Opava se tentokrát vydá na led tabulkového souseda z Kopřivnice.

Ačkoliv v druholigové tabulce naleznete týmy Opavy a Kopřivnice hned vedle sebe, bodový odstup na předposledního soupeře je z pohledu Slezanu propastný. Tatrovka nasbírala ve dvaceti odehraných utkáních 24 bodů, což je v tuto chvíli o 14 více, než kolik jich má na svém kontě Opava. Ta přitom sezónu nezačala špatně, momentálně ale táhne nelichotivou sérii už devíti porážek v řadě.

Naposled Slezan pokořili hokejisté Nového Jičína, Opava přitom v sobotu nebyla horším týmem. Naši hráči dřeli, v utkání ještě ve třetí třetině vedli, nakonec ale museli spolknout další hořkou pilulku, neboť soupeř třemi góly zápas otočil a zvítězil 3:1.

Premiéra nových trenérů Zdeňka Pavelka a Dalibora Římského tak vítězná nebyla, další pokus mají spolu se svými svěřenci ve středu. „To je hokej. Nepovede se vám začátek a už se vezete,“ komentoval poslední neúspěch v rozhovoru pro Opavský a Hlučínský deník Pavelek, který ještě loni za Slezan aktivně hrával. „Tým je mladý, je na něm psychická deka. Musíme se nastartovat, hrát jednodušeji,“ přemýšlel nad možným receptem.

Na Kopřivnici, která za stejný počet zápasů inkasovala ještě o dvě branky více (92) než Opava, už letos Slezané jednou vyzráli. V úvodním měření sezóny vyhráli Opavští doma 3:0. Následně padli na půdě soupeře 4:2, aby posléze nedotáhli opět doma vedení 5:4 a prohráli 5:7.

Rozpomene si opavský mančaft proti předposlednímu celku soutěže na to, jak se vyhrává? Utkání odstartuje ve středečních 18 hodin. Z pozice hlavního rozhodčího ho odřídí Ivan Čuňočka, pomáhat mu budou také Pavel Rychlý a Michal Vengřín.