Kádr Slezanu hlásí první změny, zájem má o ruského střelce

A team HC Slezan19.6.2019 | Redakce
Příprava opavských hokejistů je v plném proudu a v mužstvu Slezanu už došlo k prvním příchodům a odchodům.

O místo v kádru nového trenéra Pavla Zdráhala bojuje čtveřice borců, kteří v loňské sezóně oblékali dres Orlové. Tím prvním je čtyřiadvacetiletý brankář René Svoboda, který si v uplynulém ročníku připsal 26 startů a předtím chytal dva roky za šumperské Draky. Vydobýt si místo v sestavě budou chtít také útočníci Vojtěch Kovařík (20 let, loni 6+6), René Kysučan (25 let, loni 5+6) a Jan Šmíd (23 let, loni 8+18). „Půjdou s námi na led a uvidíme, kdo z nich tady zůstane. Musí ale být lepší než mladí kluci, které tady máme,“ zdůraznil trenér Slezanu.

V jednání je také příchod dalšího bývalého Orla – ruského snajpra Arslana Achmeťjanova. Dvaadvacetiletý forvard loni zaznamenal 18 branek a 16 asistencí. „U něj je ale problém v tom, že nevíme, jak to dopadne s jeho pracovními vízy. Kdyby se ale všechno vyřešilo, určitě bych jej v kádru chtěl,“ upřesnil Zdráhal.

Uzavřenou záležitostí je příchod brzy sedmadvacetiletého obránce Jakuba Peslara, který v loňském ročníku působil ve Žďáru nad Sázavou, kde se blýskl úctyhodnou bilancí 10+19. „Čísla mluví jasně, na druhou ligu to je nadstandardní bek. Jsme rádi, že se nám ho podařilo přivést,“ řekl Pavel Zdráhal.

Slezan naopak opouští trojice Wanecki, Spratek a Jaroš, která míří do Šumperku. Klub jim za odvedené služby děkuje a v budoucí kariéře přeje mnoho úspěchů.

Tomáš Chalupa


Aktuálně na webu