• čtvrtek 17. září 2015
  • Redakce

Kapitán Chalupa? Postavili mě před hotovou věc, tvrdí. Vybrečel si to, směje se Galvas

Hokejisté Slezanu se ve středečním derby proti Porubě museli obejít bez svého kapitána Tomáše Měcha, který zápas strávil jen na tribuně. Kdo pozorně sledoval domácí hráče, zjistil, že kapitánské céčko má na dresu útočník Petr Chalupa. Ten si v nové funkci vedl výtečně. Vstřelil gól, na další nahrál a coby vůdce dotáhl opavskou partu k výhře.

„Kluci mě v šatně postavili před hotovou věc. Řekl jsem, že jestli mi dají důvěru, vezmu to. Odpověděli, že jo. Asi cítili peníze do banku. Akorát nevím, z čeho bych to zaplatil,“ usmívá se Petr Chalupa.

S tím nesouhlasí mazák David Galvas, který má v opavské kabině funkci pokladníka. „Letos pokladnu nemáme, protože zatím nejsou peníze. Vybíráme jen dřeváky. Chali si to už loni vybrečel, že by chtěl být doma kapitánem, takže jsme jej zvolili. Slíbil, že by něco do deníčku dal,“ směje se zkušený obránce.

Derby s Porubou rozhodl opavský výběr ve druhé třetině, kterou zvládl výtečně a Ostravany poslal do kolen čtyřmi zásahy. „Hráli jsme mnohem lépe než v první třetině, kdy měla Poruba trochu víc ze hry. Pak jsme využili přesilovky a bylo hotovo. Škoda, že jsme si to na konci tolik zdramatizovali, ale to už je jedno. Hlavně, že se vyhrálo,“ pokračuje šestadvacetiletý hokejista.

Právě on svou trefou ve 29. minutě přidal ve dvojnásobné početní výhodě druhou branku Slezanu. „Hráli jsme přesilovku pět na tři. Polis (Tomáš Polok – pozn. red.) zlomil hokejku, takže jsem šel na led za něj. Wolfík (Petr Wolf – pozn. red.) mi to pěkně dal a já jsem z první vystřelil. Ani jsem nemířil, jen jsem se snažil trefit bránu, protože jsem byl blízko. Naštěstí to gólmanovi prošlo mezi nohama,“ popisuje svůj zásah opavský útočník.

Po dvou zápasech má hokejová Opava na kontě plný počet šesti body. „Příště se nám aspoň bude hrát lépe. Teď jedeme do Frýdku-Místku jako lídři, takže musíme vyhrát,“ velí Chalupa.

Letní tréninkové období nabourala čtyři zrušená přípravná utkání. Zdá se, že na výkonech Slezanu se to však vůbec nepodepsalo. Navíc budoucnost klubu je stále nejistá. „Trénovalo se pořád. Situace je špatná, ale vypadá to, že by to mohlo být lepší. Čekáme, co bude v pondělí. Doufám, že se k hokeji lidé na městě dobře postaví a budeme pokračovat,“ věří opavský odchovanec.

Jednání zastupitelstva plánují někteří z hráčů osobně navštívit. „Bavili jsme se s kluky, že tam zajdeme. Už jsme tam byli jednou. Jsme zvědaví, co tam bude kdo mluvit. Máme informace z novin, nebo toho, co nám řekl David Musial, který byl na posledním jednání. Město by to tady mělo převzít a hledá se forma, jak financovat druhou ligu,“ dodává na závěr Petr Chalupa.