• pátek 21. září 2007
  • Tomáš Kubánek

Kapitán věří v opavskou partu

Přestože je Kamilu Suchánkovi teprve devětadvacet let, má toho v opavském dresu odehráno suverénně nejvíce. A tak padla volba kapitána tohoto nového a extrémně mladého týmu právě na něj vcelku logicky. Přestože je mužstvo zatím hodně nezkušené, jsou do něj vkládány velké naděje, protože ho tvoří hráči, kteří spolu v mládežnickém věku hráli ve stejných formacích a byli strůjci četných úspěchů této generace. Navíc jsou na sebe i v kabině léta zvyklí. Úvodní střetnutí v Karviné mají borci Slezanu za sebou. Po remíze v Karviné je nyní čeká Nový Jičín.

Máte za sebou první soutěžní utkání. Jak výsledek 2:2 hodnotíte?
"Bod je skvělý. Na druhou stranu jsme trochu zklamaní, protože jsme mohli vyhrát, šance jsme na to měli."

Měli jste před zápasem trému, byli jste nervózní? Přece jen to byl pro tohle mužstvo první ostrý start...
"Před utkáním ani ne, ale první třetinu to bylo nervóznější, trochu jsme se na sebe koukali. Druhou třetinu už to z nás spadlo. Zabrali jsme a makali jsme. Teď už půjdeme zápas od zápasu."

Tým tvoří skoro samí Opaváci. Většina kluků se navíc už dlouhé roky dobře znají. Je to pro atmosféru v kabině velké plus?
"Je to super, že jsou tu samí Opaváci doplněni Ostravákama. Takže po dlouhé době se tu konečně sešla opavská parta."

Nejmladší hráči ochutnávají mužskou soutěž vůbec poprvé. Zvykají si rychle?
"Kluci jsou šikovní. Akorát mám obavy, jak budou zvládat závěry zápasů, ale myslím, že to zvládneme. Budou se učit každým zápasem a postupně to bude lepší a lepší."

Oproti většině spoluhráčů jsi o jednu hokejovou generaci starší. Jaké to je dělat jim kapitána?
"(smích) Je to v klidu."

Už sis tuhle roli předtím někde zkusil?
"Maximálně v juniorech. V mužích jsem byl vždycky věčně mladý."

Co se dá od působení v 2. lize očekávat?
"Moc nevím, hraju ji poprvé. Teď jsem hrál dva roky jenom v kraji, ani není moc natrénováno, ale dá se to."

Jaké jsou letošní ambice Slezanu?
"Já bych byl spokojen, kdybychom se dostali do play-off. Samozřejmě nemůžeme očekávat nějaké super výkony, jsme mladý mančaft. Tam budou zkušenější týmy."

Pro nejbližší období jsou za 2. ligu v Opavě všichni rádi, ale v budoucnu by tady rádi viděli ligu první. Je už tu nějaký takový základ mužstva, které by o ni a v ní mělo bojovat?
"Ano. Když se mužstvo doplní o zkušené borce, může hrát i tu 1. ligu. Mě už se to samozřejmě netýká (smích)."

Teď zkus jakožto kapitán nalákat opavské fanoušky po dvouleté pauze znovu na mužský hokej!
"Přijďte se podívat na mladé šikovné kluky z Opavy, kteří pro ni budou dýchat!"

Díky za pozvánku a přejeme hodně štěstí, dobrých výkonů a věrné fanoušky!