• pátek 24. listopadu 2017

Každá série jednou končí. Zvedne se Opava proti Novém Jičínu?

S Novým Jičínem letos Opava třikrát prohrála a favoritem nebude vzhledem k současnému rozpoložení ani v sobotu. Přesto není v derby bez šance. Každá série jednou končí a ta osmizápasová bez vítězství v podání Slezanu už si o to hlasitě koleduje. Přijďte naše hokejisty v nelehké době povzbudit, zápas startuje v 17 hodin.

V ideální formě nejsou ani Ďáblové, kteří prohráli poslední tři utkání. Naposledy Nový Jičín podlehl na domácím ledě Hodonínu 2:5. Jen pro pořádek – Opava v posledním kole schytala nepopulárního bůra ve Valašském Meziříčí.

Rozdíl mezi oběma soupeři aktuálně činí propastných šestnáct bodů, a to je Nový Jičín „až“ na páté pozici tabulky. Roli hraje i fakt, že Opava letos neuhrála se soupeřem ani bod. Hrubě jí nevyšlo zejména úvodní měření sil, kdy si z Jičína odvezla sedmičku. O necelý měsíc později se pak v Opavě zrodila porážka 1:3 a odveta nevyšla ani znovu na půdě soupeře. Slezan tehdy 1. listopadu v Jičíně ještě ve třetí třetině vedl, domácí ale dvěma góly v posledních osmi minutách výsledek otočili a uštědřili našim borcům další hořkou pilulku.

Sobotní utkání s Novým Jičínem startuje na opavském zimním stadionu v 17 hodin. Pokud se na duel nevydáte osobně, můžete jeho průběh sledovat prostřednictvím textového on-line přenosu. Na web našeho soupeře se můžete podívat zde.

Hlavním rozhodčím utkání je pan Václav Šutara. Pomáhat mu budou kolegové Přemysl Bartek a Mikuláš Dohnal.