• úterý 24. listopadu 2009
  • Daniel Bartonec

Konečně, ulevil si Josef Tichý

Opavští hokejisté po dlouhé době prolomili prokletí domácího stadiónu a na vlastním ledě získali tři body za výhru v řádné hrací době. Velikou měrou se na tomto činu podílel i urostlý bek Josef Tichý, který v zápase zaznamenal čtyři kanadské body.

Nekonečná série konečně prolomena. Přesně tohle si mohou po výhře nad Blanskem říct opavští fanoušci. Ti na výhru svých miláčků v normální hrací době čekali několik týdnů, ale až po dlouhatánském půstu se mohli radovat. „Pocity jsou výborné. Tahle série trvala opravdu dlouho. Už proti Valmezu jsme ji chtěli prolomit, ale povedlo se to až teď,“ říká na úvod domácí bek.

„Na Blansko jsme chtěli vletět, ale zároveň jsme museli myslet na zadní vrátka. Právě to se nám totiž stalo v mnoha zápasech osudným. Trenér nám říkal, ať hlavně opět neinkasujeme jako první, neboť se nám dotahovat skóre příliš nedaří,“ odtajňuje recept na překonání nedělního protivníka obránce s číslem 15 na dresu.

Tichý nerozbíjel v neděli jen útoky soupeře, ale velkou měrou se podílel i na vstřelených brankách Slezanu. Jeden dokonce vstřelil a na další tři nahrál. „Při tom gólu jsem se snažil hlavně trefit bránu. Asistence pramenily ze střel, které jejich gólman vyrazil a spoluhráči pak již jen puk dotlačili do branky,“ popisuje své kanadské body zřejmě klíčový hráč nedělního duelu.

I přes lví podíl na výhře ovšem Josef Tichý roli nejlepšího hráče odmítá. „Připsal jsem si sice tři body, ale dnes jsme zahráli dobře jako celek. Nesmím opomenout ani gólmana, který dnes podal opravdu vynikajicí výkon,“ konstatuje skromně opavský obránce.

Příští utkání sehraje Slezan na ledě Nového Jičína. S jakým cílem jdou opavští do tohoto duelu podle urostlého opavského beka? „Pokud zahrajeme tak dobře jako dneska, tak určitě budeme mít šanci uspět. Velmi důležité bude opět dát první branku, neboť ta nám hodně přidá na sebevědomí. Osobně doufám, že bychom si mohli odtud odvést všechny tři body,“ dodává na závěr optimisticky.