• úterý 16. října 2018
  • Redakce | FOTO: Věra Václavková

Konečně zpět doma! Opava ve středu hostí Šumperk

V 10. kole druhé ligy se Slezan představí po dlouhých 18 dnech na domácím ledě. Do cesty se mu postaví silný Šumperk, který patří mezi hlavní favority celé soutěže. Podaří se Opavě po prohře v Kopřivnici nastartovat novou vítěznou šňůru? Utkání je na programu ve středu od 18:30.

Draci sice podle očekávání okupují nejvyšší příčky tabulky, ale poslední dvě utkání jim příliš nevyšla. Nejprve padli po litém boji 2:1 v Písku a naposled nestačili v domácím prostředí na otloukánka z Orlové, když zápas skončil překvapivě debaklem Šumperka 1:5. Po této prohře přenechali hokejisté z podhůří Jeseníků roli lídra Kopřivnici a propadli se na třetí místo. Pořádně rozhořčený byl trenér Jozef Zavadil, který zápas zhodnotil slovy "děs a hrůza".

Branku Draků by měl strážit Matej Kristín, který si v sezoně drží parádní bilanci 1,15 inkasovaných gólů na zápas a úspěšnost zákroků 96 %. Šumperk disponuje nejlepší defenzivou celé soutěže, když v sedmi zápasech obdržel pouhých 15 branek. Mezi hlavní dirigenty obrany se řadí především Jakub Řezáč a ofenzivně laděný Tomáš Drtil. Nepřehlédnutelnou postavou ofenzivy je 45letý veterán Karel Plášek, který již zaznamenal i přes svůj pokročilý věk 12 bodů. Pozor si bude muset obrana Slezanů dát také na Dominika Pokorného, či ruského mazáka Dmitrije Vorobjova.

První letošní setkání středečních soupeřů skončilo vítězstvím Draků 3:2. Opava ještě minutu před koncem základní hrací doby vedla 2:1, jenže v samotném závěru utkání vyrovnal Vorobjov a poslal zápas do prodloužení. O výsledku nakonec musely rozhodnout až nájezdy, ve kterých byl jediným úspěšným exekutorem Daniel Vachutka a bonusový bod tak zůstal v Šumperku.

Slezan bude ve středu usilovat o započetí nové vítězné série, neboť tu čtyřzápasovou opavským borcům utnula Kopřivnice. Opava sice po úvodní třetině vedla 2:0, nicméně Tatrovka ve druhé periodě srovnala na 2:2 a v posledních dvaceti minutách utkání dokonce strhla na svou stranu a zvítězila 4:3. Vítěznou branku vstřelil 4 minuty před koncem Patrik Gola.

K nadcházejícímu soupeři se jako obvykle vyjádřil kouč Martin Janeček. "Myslím, že můžeme očekávat mužstvo, které přijede napravit poslední prohrané utkání s Orlovou. Očekávám tým nejen s velkou kvalitou, ale i s velkým odhodláním. No a my? Cítím z kluků touhu vrátit se na vítěznou vlnu, budeme se rvát," burcuje trenér Opavy.

Utkání startuje v středečních 18:30 hodin.