• úterý 19. srpna 2008
  • Dan Bartonec

Krásný hokej, spousta branek a výhra Vítkovic

Opavský hokejový stadión po dlouhé pauze opět hostil světový hokej. Přípravný zápas zde odehrály Vítkovice, vedené bývalým trenérem reprezentace Aloisem Hadamczikem a soupeřem jim byl velice silný ruský tým Dynamo Moskva, které trénuje bývalý kouč Vítkovic Vladimír Vůjtek starší. Pod velmi slušnou návštěvou se hrál také parádní hokej. Ten byl plný gólových přestřelek, ale také faulů. Vítkovice se s tím vším vyrovnali velice dobře a nakonec zápas, který sledovalo přes dvě tisícovky diváků, dotáhly do vítězného konce.

V první třetině bylo do desáté minuty lepším týmem Dynamo Moskva a v 8. minutě se po krásné přihrávce Landryho trefil Vitalij Jačmeněv. Dynamo pokračovalo v útočném hokeji a ve 12. minutě už hosté vedli o dvě branky. V oslabení vyslal další přesnou přihrávku Afanasenkov na Něprjajeva a ten se nemýlil. Od 15. minuty se začaly Vítkovice více osmělovat a v 18. minutě se v přesilové hře po ose Ujčík - Klimek trefil Vladimír Svačina. Tlak Vítkovic dále narůstal a vyrovnání se domácí dočkali ve 20. minutě, kdy znovu využili přesilovou hru. Po krásné kombinační akci, kdy Ujčík nahrál Romanovi, ten předložil překrásnou přihrávku Kubošovi a ten se prudkou ranou od modré nemýlil.

Ve druhé třetině se diváci nestihli ani usadit a skóre se znovu měnilo. Už v 8 vteřině sebral Juraj Štefanka puk hostujícím obráncům a poslal Vítkovice do vedení. Neuběhlo ani 30 vteřin a tentokrát po další hezké akci Dynama vyrovnal Badjukov. Ofenzivní hokej dále pokračoval. Oba týmy nevyužili spoustu šancí. Až ve 35. minutě se znovu měnilo skóre. Ujčík s Romanem jeli dva na jednoho, první jmenovaný předložil fantastickou přihrávku Ondřeji Romanovi a ten se do prázdné branky pohodlně trefil. Ke konci třetiny rozhodčí rozdali mnoho trestných minut a Vítkovičtí hráli také ve dvojnásobném oslabení, které ale dokázali ubránit.

V poslední třetině zápasu se hokej znovu přeléval ze strany na stranu. Oba brankáři vytáhli několik skvělých zákroků. Skóre se do konce zápasu měnilo už jenom jednou. Bylo to v poslední minutě třetí třetiny po krásné individuální akci vítkovického Treilleho.

Utkání se divákům muselo určitě líbit. Na vlastní oči viděli spoustu hráčů světových kvalit, ale především skvělý hokej v podání obou celků, který přinesl celkem 8 gólů.

Statistiky

HC Vítkovice Steel - Dynamo Moskva 5:3 (2:2, 2:1, 1:0)

Branky: 18. Svačina (Ujčík, Klimek), 20. Kuboš (Ujčík, Roman), 21. Štefanka, 35. Roman (Ujčík, Štefanka), 60. Treille - 8. Jačmeněv (Landry), 12. Něprjajev (Afanasenkov), 21. Badjukov (Jačmeněv, Landry). Vyloučení: 8:7, navíc Badjukov 5 minut + DKU. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2200.

HC Vítkovice Steel: Pinc - Jurečka, Barinka, Kuboš, Stehlík, Ovčačík, Trnka- Treille, Petrovický, Štefanka, Ujčík, Roman, Svačina, Korhoň, Burger, Klimek, Kolařík, Hruška, Köhler.

Dynamo Moskva: Jeremejev - Budkin, Denisov, Markov, Rachůnek, Razin, Rylov, Višetkevič, Žitnik - Afanasenkov, Badjukov, Čajánek, Gorošanskij, Kaljužnyj, Landry, Něprjajev, Pestuško, Stoljarov, Weinhandl, Vološenko, Jačmeněv