Michal Kukol rád viděl v Šumperku známé tváře

A team HC Slezan6.8.2008 | Jaroslav Svoboda
Po delší době se vrátil na šumperský led, do prostředí, kde strávil dosavadní nejúspěšnější sezónu v kariéře, když před dvěma lety pomohl Drakům k postupu do 1:ligy. Obránce Michal Kukol se po znovuzrození opavského hokeje vrátil domů a patří v celku Slezanu k nejvytíženějším hráčům. To potvrdil i ve vzájemném utkání, navíc jej několikrát vyskandovalo i publikum. "Rád jsem se sem vrátil, viděl známé tváře, hráče i fanoušky," prozradil po utkání Kukol.
"Bylo to dobrý, nahecoval jsem se a dopadlo to tak, jak to dopadlo," prozradil Kukol na úvod rozhovoru. V tipovačce na výsledek prvního vzájemného zápasu v Opavě se právě bývalý šumperský hráč objevil svým tipem nejblíže konečnému výsledku. Jeho recesistický tip 8:0 sice byl pro první duel přemrštěný, v součtu obou duelů se však Kukol správnému výsledku velice přiblížil. "Když jsme doma vedli 4:1, tak jsem si říkal, že by to mohlo vyjít. Říkal jsem i klukům v kabině, že možná vyhraju lístky. A Tomáše Měcha jako střelce branky jsem trefil," usmíval se opavský rodák.

Opava i Šumperk jsou prvními druholigovými týmy, které vybruslily na led a navíc sehrály i přípravná utkání. "Uvidíme jak sezóna dopadne, bude to určitě hodně vyrovnané. Silná bude Břeclav, určitě Technika i Hodonín. Vloni jsme se scházeli 14 dní před začátkem sezóny, oťukávali se a nakonec to dobře dopadlo," prozradil Kukol, který tak načal i téma posledního skončeného hokejového ročníku. "Určitě jsme hodně Hodonín potrápili, možná jsme byli i lepší, bohužel jsme to v posledním utkání nedotáhli. Ale potrápili jsme je, je to škoda, určitě jsme mohli postoupit i dál," ohlédl se obránce za čtvrtfinálovou sérií 2. ligy 2007/08.

Jenže play-off nezažíval Kukol v Hodoníně poprvé a nemohli jsme si neodpustit vzpomínky na slavný postup. "Jednoznačný, samozřejmě že jsem si vzpomněl na tu finálovou sérii," načal návrat k triumfu sympatický zadák, který v Šumperku stále pobírá kus popularity. "I na tu příhodu s bruslemi Martina Stejskala. Někdo mu je odnesl omylem z kabiny a pak se začaly horko těžko hledat. Nakonec se našly. Potom jsme byli nabádáni, abychom si na brusle dávali pozor. Už se s žádnými nic nestalo."

Před novou sezónou se změnil systém druhé ligy, jak rozšíření soutěže bude vyhovovat opavským mladíkům? "Určitě nám to moc nevadí, jsme mladí, máme docela čas, takže každej zápas můžeme lítat jako v play-off. Třeba Nový Jičín asi na tom bude hůř, mají tým složený i ze starších borců, co navíc choděj do práce," vyřkl svůj názor hráč, jehož jméno mezitím začali vyvolávat spoluhráči z hloučku čekajícího u autobusu. Jenže Kukol získal v Opavě pozici nepostradatelného hráče. "Trenéři mi věří, což je důležité, dostal jsem na ledě i spoustu prostoru, to se pak hraje samo," pochválil si Kukol svou aktuální pozici v klubu. "Jsem spokojený," rozloučil se Michal Kukol.


Aktuálně na webu