• pondělí 24. srpna 2015
  • Redakce

Mladí Slezánci druzí na prestižním turnaji Wallachian Puck

Velký úspěch mají za sebou mládežníci opavského Slezanu. Na mezinárodním turnaji Wallachian Puck ve Vsetíně pro hráče ročníku narození 2004 a mladší se Opavští prezentovali v parádním světle. Turnajem prošli bez jediné porážky a pouze horší skóre je odsunulo na druhou pozici za vítězným Vsetínem.

Opavské naděje vstoupily do turnaje jednoznačnou výhrou nad Duklou Trenčín 8:1, pak přehrály Ružinov v poměru 5:1 a s hostitelským Vsetínem uhrály remízu 2:2. Druhý den Slezan porazil výběr lotyšské Rigy 4:1 a zdolal také Třebíč. Ve finálový den si Opava poradila s regionálním rivalem z Poruby a čekal ji poslední zápas turnaje s Přerovem.

Pokud chtěl opavský výběr pomýšlet na celkové prvenství, musel přehrát přerovské Zubry o více než pět branek. To se mu však nepovedlo a výhra 3:1 stačila „pouze“ na druhé místo.

Úspěch je o to cennější, že Opava odehrála turnaj v nejmenším počtu hráčů. V barvách Slezanu totiž bojovalo jen jedenáct hokejistů v poli a gólman Vincent Drabčík, který byl vyhlášen nejlepší brankářem turnaje. Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci opavského Slezanu!

Zápasy Slezanu

HK Dukla Trenčín - HC Slezan Opava 1:8 (0:6)
Branky a asistence: 20. Porubský (Chudoba) – 3. Vehovský (T. Kalužík), 5. Vehovský, 5. T. Kalužík (Činčala), 6. Hradil, 9. Vehovský, 11. Činčala (T. Kalužík), 23. Hradil, 30. Činčala (T. Kalužík).

HC Slezan Opava - HK Ružinov Bratislava 5:1 (3:1)
Branky a asistence: 2. Činčala (Hradil). 5. Hartman (Hradil), 8. Backa, 17. Hradil, 25. Olšanský (Chudoba) – 10. Baran (Čajkovič).

VHK Vsetín – HC Slezan Opava 2:2 (2:2)
Branky a asistence: 13. Turek (Dědek, Mikula), 15. Dědek - 2. Vehovský (Činčala), 12. Činčala (Vehovský).

HS Dinamo Riga - HC Slezan Opava 1:4 (0:1)
Branky a asistence: 17. Zile (Andersons, Bikše) - 13. Fišara, 20. Vehovský (Fišara), 23. Hradil, 29. Vehovský (J. Kalužík).

HC Slezan Opava – HS Třebíč 1:0 (1:0)
Branky a asistence: 3. Hradil (Kosina).

HC RT Torax Poruba – HC Slezan Opava 2:3 (0:1)
Branky a asistence: 18. Pospíšil (Brabec), 25. Macius (Kural, Juříček) - 1. Činčala (T. Kalužík, Vehovský), 28. Hradil (Kosina), 28. Činčala (Fišara).

HC Slezan Opava – HC Zubr Přerov 3:1 (1:0)
Branky a asistence: 11. Vehovský (T. Kalužík), 26. Činčala (Vehovský), 30. Hradil (Kosina) – 29. Kolařík (Schneider).

Konečná tabulka

1 | VHK Vsetín            | 6 | 1 | 0 | 13 |