• neděle 12. prosince 2004
  • Michal Berg, foto Markéta Pohlová

Musíme výhru potvrdit doma, říká Marek Harazim

O p a v a - Nově sestavený první útok Slezanu ve složení Adamčík - Harazim - Tomáš Lhotský rozhodl o zisku dvou bodů v severočeském Chomutově. Nutno také připomenout 37 úspěšných zákroků brankáře Štefana Žigárdyho, který vychytal svou čtvrtou výhru v dresu Opavy. "Štefan nás opravdu podržel, zachytal skvěle," pochválil svého brankáře útočník Opavy Marek Harazim. "Musíme ale zisk bodů potvrdit doma proti Olomouci, bude to důležitý zápas," dodal. Opavu čeká v pondělí klíčový předvánoční zápas, od 17:30 se střetne s HC Olomouc.
Přinášíme také fotografie úspěšného zápasu v Chomutově

Marek Harazim byl na ledě při obou brankách Slezanu v sobotním zápase. "Při té první to Tomáš Lhotský napálil kousek za modrou, v prodloužení jsem mu poslal dlouhou přihrávku dopředu a on jel sám na brankáře. Byl to podobný zápas jako v Brně, dobře jsme bránili, i když jsme měli možná i více šancí. Chomutov totiž chce hrát hokej, takže tam máme možnost brejků," přibližoval sobotní zápas Marek Harazim.

Také si pochvaloval, že se Tomáš Lhotský konečně trefil. "Zatím v sezóně toho moc nenahrál, byl navíc v Olomouci a zraněný, takže je určitě dobře, že se trefil." Markovi Harazimovi se letos bodově také daří, přihrávka na gól Tomáše Lhotského byla již jeho 13 bodem v sezóně. Tolik bodů nezískal vloni ani za 45 zápasů celého ročníku.

Právě proti Olomouci bude muset Opava zabodovat i na domácím ledě, kde nevyhrála už přesně měsíc. "Bude to klíčový zápas, snad tu smůlu konečně prolomíme. Oba týmy budou mít posily z extraligy, za nás budou hrát Hruška, Hulva i Langhammer, to bude pro nás dobré, ale za Olomouc asi přijedou hrát i hráči Třince a možná i brankář Vojtek, takže to nebude lehké," uvědomuje si opavský centr.

V dresu Olomouce se může objevit hned šestice hráčů, kteří dříve nastupovali za Slezan - Vojtek, Najdek, Houdek, Všetečka, Hebar a Zbořil. Pikantní bude zápas také pro trenéra Karla Suchánka, který se v Opavě objeví poprvé od svého odchodu do Olomouce jako trenér opavského soupeře.

Olomouc v sobotu na domácím ledě i bez hostujících hráčů z Třince dokázala porazit Beroun, ztrátou několika zubů však zápas odnesl útočník Robert Najdek, který v posledních pěti letech sehrál za Opavu 190 zápasů. Letos se mu po slabším začátku v Olomouci daří, ve 28 zápasech zaznamenal již 19 bodů.

Letos se Slezanu proti Olomouci nedaří, v prvím zápase doma prohrál 2:3 a na Hané potom 1:2.

Pravděpodobné sestavy:

Opava: Žigardy - Bartoň, Procházka, Kramný, Spitzer, Přibyla, Sadloň, Vnenk - Adamčík, Harazim, T.Lhotský - L.Lhotský, Boháč, Kříž - Hruška, Hulva, Korotvička - Suchánek, Kašík, Langhammer.

Olomouc: Tihlář (Vojtek) - Klimeš, Všetečka, Šafařík, T.Vlček, Světlík, Houdek - J.Svoboda, Ministr, L.Vlček - Smejkal, Karný, Žajgla - Hebar, Najdek, Zbořil.

Radek Masný se tentokrát do branky nepostavil.

Přednost dostal Štefan Žigardy.

A měl hned od začátku plné ruce práce.

Nově sestavený první útok Adamčík - Harazim - T.Lhotský.

Kamil Přibyla, Štefan Žigardy a Jan Kašík.

Další situace před opavskou brankou.

Žigy na střídačce před prodloužením.

Po kterém převzal cenu pro nejlepšího hráče Opavy.

Závěrečné podání rukou.