• středa 12. února 2014
  • Vojtěch Konečný

Myslím si, že jsme utkání měli celou dobu pod kontrolou, prohlásil kapitán Tomáš Měch

Hokejistům opavského Slezanu se včera podařilo poprvé v sezóně porazit břeclavské Lvy. O osudu utkání rozhodla především skvělá druhá dvacetiminutovka, která vyšla domácím na výbornou. A i když si Opava ve třetím dějství zápas mírně zkomplikovala, přidala další branky a duel dotáhla do vítězného konce. Velkou zásluhu na tomto vítězství měl i kapitán Tomáš Měch.

„Myslím si, že jsme byli celý zápas lepší, což jsme dokazovali zejména ve druhé třetině, kdy se nám povedlo několik pěkných akcí."

Tomáši Měchovi se v úterním utkání podařilo vsítit dvě branky, popisuje je takto. „Při první brance odvedl skvělou práci před brankou Kyslík, kdy stínil gólmanovi a já to jenom nahodil na bránu. Druhý gól padl po přečíslení, kdy mi Wolfík protečoval puk do situace dva na jednoho. Já se pořád díval, že nahraju, ale nahrát v tu chvíli nešlo, tak jsem zkusil kličku, kterou jsem viděl dva nebo tři dny zpět u Patrice Bergerona a vyšlo to,“ popisuje Měch.

A co podle opavského forwarda rozhodlo? „Důležité byly zejména branky ve druhé třetině, kdy jsme soupeři výrazně odskočili. Gól v první třetině nás spíše sváděl k tomu, že to půjde samo,“ řekl kapitán Slezanu.

Břeclav ve třetí části zápas mírně zdramatizovala a dotáhla se na dostřel, svěřenci trenérů Doboše a Suchánka ale obratít stav hostům nedovolili. „Začali jsme hrát až moc otevřeně a chtěli dát ještě nějaké branky. Zapomínali jsme se vracet a soupeř toho využil, ale celkově si myslím, že jsme to měli pod kontrolou.“

Do Opavy už s břeclavským kádrem nepřijel nejproduktivnější hráč Dominik Piskoř, který místo nové smlouvy byl z týmu vyhozen. Jaký má na tuto událost názor hráč s číslem deset? „Abych řekl pravdu, tak tomu vůbec nerozumím. Informace mám o tom jenom z doslechu a proto to nechci raději hodnotit, ale z toho, co vím, mi to přijde dost divné.“

V příštím kole zajíždějí naši hokejisté do Vsetína. Půjde o důležitý duel, který může rozhodout o postavení před play-off. „ Zápas bude důležitý kvůli našeho postavení v play-off, protože chceme začínat doma. Zároveň je třeba si navykat na play-off hokej, který bude hlavně o osobních soubojích a důsledném plnění taktiky. K tomu budou poslední tři zápasy ideální, protože tak, jak jsme hráli s Břeclaví, nemáme v play-off šanci,“ uzavřel Tomáš Měch.