Na Matěje Machovského se v draftu opět nedostalo

Opaváci ve světě11.7.2012 | Filip Lefenda
Další z opavských odchovanců, Matěj Machovský, musel stejně jako v loňském roce spolknout pilulku hořkosti. Brankář, jenž působí v zámořské OHL v dresu Bramptonu, se vysněného draftu nedočkal ani letos. Nutno podotknout, že se Machovskému předpovídala velká šance na úspěch. Nakonec se však dostalo na jiná česká jména – Marka Mazance či Marka Langhamera.
Oba zmínění gólmani přitom působí v české nejvyšší soutěži. Marek Mazanec chytá v Plzni, jeho jmenovec Langhamer poté v Pardubicích. „Tohle je pro mě opravdu velkou záhadou. Je velice zajímavé, že byli draftováni kluci z Česka, kteří tady nejsou tolik na očích. Rozhodně ale netvrdím, že bych jim to nepřál,“ komentuje situaci sám Machovský. K doplnění jeho slov je nutno podotknout, že se v draftu nedostalo ani na Machovského největší české konkurenty v zámoří – Patrika Bartošáka či Jaroslava Pavelku.

Sám Machovský si letos v Bramptonu nevedl vůbec špatně, ba naopak. V rámci soutěže měj opavský odchovanec druhá nejlepší čísla po základní části. Lépe si vedl pouze Malcolm Subban, který byl ovšem draftován a to dokonce již v prvním kole. „Na tom, že mě nikdo nedraftoval, se zřejmě projevilo i to, že jsem v Kanadě už druhým rokem. První sezónu jsem neodchytal podle svých představ. V té druhé poté přišlo zlepšení, s tím se tady už ale tak nějak počítá,“ vysvětluje osmnáctiletý gólman s pětatřicítkou na zádech.

Matěj se krátce zmínil také o úspěchu jeho „opavského“ kolegy Radka Faksy. „V kontaktu jsem s ním nebyl, ale draft jsem samozřejmě sledoval. Je pro něj velké plus, že byl draftován a navíc takto vysoko. Je vidět, že na to má a doufám, že se do NHL brzy prosadí,“ přeje si Machovský.

Český gólman si nyní užije dovolenou a poté jej čekají povinnosti spojené s přípravou na nadcházející sezónu. „Led budeme mít v Bramptonu až začátkem srpna, máme však kempy s reprezentací a navíc se připravuji ještě se spoluhráči,“ uzavírá rozhovor výhledem na nejbližší dny Matěj Machovský.


Aktuálně na webu