• pondělí 15. srpna 2011
  • Jan Šimek

Na Piskořovu družinu čeká třetí přípravný zápas venku, tentokráte v Přerově

Opavští hokejisté uzavřou střetnutím na přerovském ledě svou tři utkání trvající hokejovou pouť po stadionech souperů. Tentokráte cestují svěřenci trenéra Michala Piskoře do Přerova, který podobně jako Slezan začal seriál svých přípravných utkání na cizích ledových plochách. Pro Zubry půjde o první domácí střetnutí a co se týče výsledků, v přípravě se zatím Přerov z vítězství neradoval.

Domácí Zubři za sebou mají již dvě přípravná utkání a obě těsně prohráli. Nejprve podlehli Valachům ze Vsetína 4:5 a tři dny nato nestačili svěřenci kouče Pavla Sedláka na Nový Jičín, který se radoval z fotbalového vítězství 2:1. Již před tím však Přerovští sehráli zajímavý tréninkový zápas s ruským celkem SKA Petrohrad vedeným českým stratégem Milošem Říhou, který se v Přerově několik dní připravoval na nový ročník KHL. Duel hraný netradičně na čtyři třetiny skončil vysokou porážkou Zubrů 4:14.

V loňské sezoně patřilo přerovské mužstvo k užší druholigové špičcce a nejinak by tomu mělo být i letos. Ačkoliv tým oslabily odchody obránců Petera Novajovského, Jiřího Osiny či útočníka Tomáše Sršně, trenér Sedlák má k dispozici několik noviců. Hlavní útočnou akvizicí je angažování útočníka Jana Kolaříka z Frýdku – Místku, který se loni stal nejlepším střelcem druhé ligy skupiny Východ a o střílení branek by se měl také zlínský odchovanec Jiří Goiš. Konkurenci v brankovišti by měl pomoci zvýšit slovinský gólman Uroš Puš.

To Opava přišla de facto pouze o brankáře Iláše s Trenčanem a s opavským hokejem se rozloučil také útočník zkušený Kamil Suchánek. O post jedničky mezi tyčkami se tak rozhořel boj mezi mladíky z juniorky Jiřím Novákem, Filipem Plánovským a nově příchozím Michaelem Pancem, který je ve Slezsku na zkoušce ze Znojma.

V přípravě sehrála Piskořova družina již dvě utkání. První duel v Porubě zvládla, když zvítězila 1:0, ale druhé střetnutí již tolik úspěšné nebylo, když hokejisté Slezanu podlehli Havířovu 4:9.

Poslední soutěžní zápas mezi Slezany a Zubry se odehrál 27.11. 2010 a na zápas na přerovském zimním stadionu lépe zvládli Opavští, kteří si připsali vítězství 4:3 po samostatných nájezdech.

Podobně jako Opava dával i Přerov v přípravě prostor mladým hráčům, uvidíme, jak si oba omlazené mančafty povedou ve vzájemné konfrontaci, která odstartuje v úterý 16.8. 2011 v 18 hodin na přerovském ledě.

Zápas budete moci tradičně sledovat také na serveru Onlajny.cz

Sestavy obou celků v posledním utkání:
HC Slezan Opava:
Panec (30. Novák) - Bednárek, Faksa, Kysela, Vrábel, Tichý, Pavelek - Tůma, Měch, Herman - Chalupa, Polok, Kocián - Vlašánek, Koschatzký, Grofek - Weiss, Baďura, Vítek.
HC Zubr Přerov:
Puš – Sklenář, Jedlička; Pala, Ferenc; Drábek, Pírek; Mašíček - Menšík, Kundrátek, Šoula - Loupal, Kocan, Vaněk - Černý, Sigmund, Dočkal - Kolář, Sprušil, Goiš.