• úterý 24. září 2013
  • Redakce

Na Slezan si brousí zuby Bobři z Valmezu, odolají opavští hokejisté?

Opavští hokejisté se po dvou výhrách v řadě opět představí na vlastním ledě. Ve středu 25. září 2013 od 18 hodin změří síly s Valašským Meziříčím. Bobři se v loňské sezoně zachraňovali až v baráži, které by se letos chtěli vyhnout. Slezan ale jednoduchý zápas nečeká, Opavě bude scházet útočník Ivo Kocián.

Syn vedoucího mužstva bude chybět kvůli pracovním povinnostem. Do sestavy se naopak vrací obránce Daniel Kysela, který měl problémy se zády.

„Nečeká nás jednoduchý zápas, Valmez v létě posílil a určitě se bude chtít prát o lepší umístění v tabulce než loni. Musíme si dát pozor a nesmíme být zbytečně vylučováni,“ řekl opavský trenér Karel Suchánek.

Valaši v posledním kole poprvé vyhráli, když doma udolali Frýdek-Místek v poměru 5:3. Předtím ale Valašské Meziříčí dvakrát padlo. Po prodloužení prohrálo v Novém Jičíně 3:4 a následně neuspělo ani v Orlové po výsledku 2:5.

Přitom v létě Bobři značně posilovali. Odešel sice velezkušený forvard Martin Ambruz, kterého zlákal Vsetín a útok oslabily odchody Jakuba Voznici do Orlové a Viktora Coufala do Prostějova. Na druhou stranu z Přerova přišel Daniel Matušenko a Petr Vaněk, do obrany zase Martin Ferenc.

Defenziva vůbec by se měla stát pilířem Valmezu. Bobři získali Wernera Hartmanna z Vítkovic, z Prostějova se na Valašsko přestěhoval Michal Tomiga a obranu zpevní i zlínský obránce Lukáš Zábojník.

Omlazený výběr nového trenéra Jana Vavrečky by se rád vyhnul starostem, které jej provázely minulou sezonu, kdy se Valašské Meziříčí zachraňovalo až v baráži.

Sestavy obou týmů v posledním zápase:

HC Slezan Opava: Šafránek – Galvas, Vrabel, Tichý, Pavelek, Mosler, Bednárek – Černý, Měch, Wolf – Kocián, Chalupa, Herman – Svoboda, Polok, Baďura – Vlašánek.

HC Bobři Valašské Meziříčí: J. Slovák – Ferenc, Hartmann, Heča, Kubáč, Kundera, Kvapil, Martiník, Matušenko, Prycl, Randýsek, J. Slovák, Stráněl, Tomiga, Vaněk, D. Varga, Mir. Varga, Mar. Varga, Zábojník

Delegace rozhodčích

V. Šutara – V. Bojda, T. Mikler.

On-line přenos

Zápas 4. kola druholigové skupiny Východ začíná na opavském ledě ve středu 25. září od 18:00 a vy může sledovat také on-line přenos na serveru Onlajny.com.

Další zápasy 4. kola:

VHK Vsetín – SHK Hodonín (17:30)
HC Orlová – HC Frýdek-Místek (18:00)
LHK Jestřábi Prostějov – HC Nový Jičín (18:00)
HC Lvi Břeclav – HC Zubr Přerov (18:00)
VSK Technika Brno – HC RT TORAX Poruba 2011 (18:00)