• čtvrtek 14. října 2021
  • Tomáš Chalupa

Na extraligovém ledě o druholigové body. Opavu čeká rezerva Komety

Hodně zajímavý zážitek čeká v rámci osmého kole letošní druholigové sezony hokejisty opavského Slezanu. Opavští se v něm představí na ledě extraligové Komety Brno, kde se jim do cesty postaví B tým slavného klubu. V akci budou v dresu domácích opět borci jako Malec, Moskal nebo Brabenec. Opava ale ví jak Brňany porazit, v prvním kole se ji to doma povedlo v prodloužení.

Od té doby však uplynulo poměrně hodně času a Brněnští se po rozpačitém úvodu sezony, kdy prohráli všechny tři první zápasy, začínají zvedat. Z posledních čtyř kol se jim podařilo uhrát sedm bodů. Sílu Komety naplno pocítil Hodonín a také Žďár nad Sázavou, naopak dva body si z Ronda odvezla Kopřivnice a recept modrobílí nenašli na Valašské Meziříčí, kde prohráli 4:1.

Největší podíl na zlepšených výkonech má čtveřice borců a především pak trojice veteránů. Své bohaté extraligové zkušenosti v obranných řadách prodávají Tomáš Malec (2+3) a Jozef Kováčik (1+2), kteří dohromady posbírali osm z celkových deseti bodů, všech obránců. Zbylé dva bodíky do týmové produktivity přidali ještě Adam Studený a Jan Švejda. Oba mají po jedné asistenci.

V útoku se pak trenér Konečný může spolehnout na pětačtyřicetiletého matadora Kamila Brabence. Ten dokazuje, že ani skrz několik let dlouhou pauzu od hokeje o své šikovné ruce nepřišel a na svém kontě už má čtyři branky a čtyři nahrávky. Dokonale mu vyšel zápas se Žďárem nad Sázavou (5:1), ve kterém si připsal hattrick a k tomu jednu asistenci. Dobře si vede i Robert Havlát s bilancí dvou branek a pěti nahrávek.

Slezané v minulém kole po třech porážkách zabrali a na ledě nebezpečného Velkého Meziříčí slavili výhru 5:4. Dobře rozehraný duel se jim sice ve druhé třetině vymkl z kontroly a Opavští prohrávali 4:3, v poslední části hry se jim však vývoj zápasu podařilo zvrátit zpátky na svou stranu. „Stáhli jsme to na tři pětky a třetí třetinu jsme odehráli fantasticky. Nerad přehnaně chválím, ale musím říct, že jsme si počkali na jejich chyby, využili jsme je a dohráli jsme to tak, jak jsme si přáli. Bez vyloučení, naopak ven chodili domácí, takže jsem moc spokojený," liboval si po utkání kouč Slezanu Aleš Tomášek.

Ve středu měla druhá liga volno, místo ní bylo na programu tradiční derby mezi Báňskou a Ostravskou univerzitou, které VŠB vyhrála 3:0. V zápase se v dresu obou škol objevila spousta hráčů spojených s Opavou. Jednalo se o Matyáše Daňu, Vojtěcha Ševěčka, Dominika Ficka, Dominika Pawliczka, Jana Vašenku, Davida Sysalu, Lukáše Peterku, Vojtěcha Kováříka a Kryštofa Kadulu v dresu VŠB, v soupeřově týmu se pak představil Filip Zapletal a Adam Beránek.

Sobotní zápas na ledě Komety Brno začíná v 18 hodin.