Na mezinárodním turnaji naši třeťáci dvakrát stříbrní!

Dorostenecký hokej7.4.2012 | Filip Lefenda
V sobotu 31.3.2012 opavský zimní stadion ovládl mezinárodní turnaj třetích tříd. Pozvání přijali soupeři ze Slovenska a Polska. Celkově se mezi sebou utkala čtveřice týmů - domácí HC Slezan Opava, Černí Vlci Rožnov pod Radhoštěm, Unia Osvětim (Polsko) a MsHK Žilina (Slovensko). Naši mladíci vybojovali stříbrné medajle.
Do prvního zápasu s Černými Vlky kluci vstoupili bojovně, přestože bylo již na počátku vidět, že tým Rožnova má fyzickou a postupem času by se dalo říci, že i psychickou převahu. Slezan však nic nevzdával, hráči bruslili, stříleli, dlouho drželi krok, bohužel v závěru již chyběly síly, možná i kousek štěstí a nakonec po vynikajícím zápase podlehli Černým Vlkům 4:10.

Druhý zápas se soupeři ze Žiliny se již pro náš „A“ tým vyvíjel lépe. Opava byla v tomto zápase od samého počátku lepším týmem. Prosazovala se střelecky, zdokonalovala přihrávky i kombinace. Slezan proto zaslouženě zvítězil vysoko 14:5. To na druhé straně u „B“ mužstev se odehrávalo větší drama, neboť oba soupeři byli vyrovnaní, neustále se vzájemně dotahovali a nakonec utkání skončilo spravedlivou remízou 6:6.

Ani třetí zápas, ve kterém byl Opavě soupeřem tým z Osvětimi, se nevyvíjel jednoznačně, protože tým Unie byl na tom co se týče výsledků stejně - výhra se Žilinou a prohra s Rožnovem. V tomto utkání se tedy hrálo o celkové druhé místo. Oba týmy naskočily do utkání bojovně a první třetinu se ani jedné straně nepodařilo prostřelit oba výborné gólmany. Pak již začalo mít převahu mužstvo Opavy a vstřelilo několik důležitých branek, které tým podpořily a nepustily už poté zdecimovaného soupeře do větších šancí. Poslední zápas zakončil výhrou také opavský „B“ tým.

Na závěr turnaje proběhlo slavnostní předávaní cen, kde obě mužstva HC Slezanu Opava „A“ i „B“ převzala krásné stříbrné medaile.

Našim malým hokejistům moc gratulujeme!

Výsledky:

Mužstvo „A“

SLEZAN OPAVA – ČERNÍ VLCI ROŽNOV POD RADHOŠTĚM 4:10
Branky Slezanu: Schauer 2, Černý 2

SLEZAN OPAVA- MsHK ŽILINA 14:5
Branky Slezanu: Schauer 5, Zmarzlák 2, Horný 2, Vícha 2, Tomsa, Beneš, Celta

SLEZAN OPAVA- UNIA OSWIECIM 16:6
Branky Slezanu: Schauer 6, Horný 3, Beneš 3, Zmarzlák 2, Vícha, Tomsa

Nejlepší hráč turnaje: Jan Schauer

Sestava HC SLEZAN OPAVA „A“: Kevin Zamazal –Vojtěch Tomsa, Lukáš Horný, Lukáš Vícha, Jan Schauer, Vojtěch Černý, Antonín Zmarzlák, Ota Beneš, Matyáš Celta

Mužstvo „B“

SLEZAN OPAVA – ČERNÍ VLCI ROŽNOV POD RADHOŠTĚM 1:10
Branka Slezanu: Římský

SLEZAN OPAVA- MsHK ŽILINA 6:6
Branky Slezanu: Hartmann 2, Římský, Ihn, Šafarčíková, Fišara

SLEZAN OPAVA- UNIA OSWIECIM 1:11
Branky Slezanu: Hartmann 3, Ihn 3, Novotný 2, Římský, Šafarčíková, Fišara

Nejlepší hráč turnaje: Jakub Římský

Sestava HC SLEZANU „B“: Vincent Drabčík – Matěj Hartmann, Jakub Římský, Linda Šafarčíková, Ronald Ihn, Ondřej Novotný, Viktor Fišara, Marek Hloch, Martin Pomp

TABULKA skupiny „A“


1. HC Černí Vlci Rožnov pod Radhoštěm
2. HC Slezan Opava
3. Unia Oswiecim
4. MsHK Žilina

TABULKA skupiny „B“


1. HC Černí Vlci Rožnov pod Radhoštěm
2. HC Slezan Opava
3. MsHK Žilina
4. Unia Oswiecim


Aktuálně na webu