• sobota 07. dubna 2012
  • Filip Lefenda

Na mezinárodním turnaji naši třeťáci dvakrát stříbrní!

V sobotu 31.3.2012 opavský zimní stadion ovládl mezinárodní turnaj třetích tříd. Pozvání přijali soupeři ze Slovenska a Polska. Celkově se mezi sebou utkala čtveřice týmů - domácí HC Slezan Opava, Černí Vlci Rožnov pod Radhoštěm, Unia Osvětim (Polsko) a MsHK Žilina (Slovensko). Naši mladíci vybojovali stříbrné medajle.

Do prvního zápasu s Černými Vlky kluci vstoupili bojovně, přestože bylo již na počátku vidět, že tým Rožnova má fyzickou a postupem času by se dalo říci, že i psychickou převahu. Slezan však nic nevzdával, hráči bruslili, stříleli, dlouho drželi krok, bohužel v závěru již chyběly síly, možná i kousek štěstí a nakonec po vynikajícím zápase podlehli Černým Vlkům 4:10.

Druhý zápas se soupeři ze Žiliny se již pro náš „A“ tým vyvíjel lépe. Opava byla v tomto zápase od samého počátku lepším týmem. Prosazovala se střelecky, zdokonalovala přihrávky i kombinace. Slezan proto zaslouženě zvítězil vysoko 14:5. To na druhé straně u „B“ mužstev se odehrávalo větší drama, neboť oba soupeři byli vyrovnaní, neustále se vzájemně dotahovali a nakonec utkání skončilo spravedlivou remízou 6:6.

Ani třetí zápas, ve kterém byl Opavě soupeřem tým z Osvětimi, se nevyvíjel jednoznačně, protože tým Unie byl na tom co se týče výsledků stejně - výhra se Žilinou a prohra s Rožnovem. V tomto utkání se tedy hrálo o celkové druhé místo. Oba týmy naskočily do utkání bojovně a první třetinu se ani jedné straně nepodařilo prostřelit oba výborné gólmany. Pak již začalo mít převahu mužstvo Opavy a vstřelilo několik důležitých branek, které tým podpořily a nepustily už poté zdecimovaného soupeře do větších šancí. Poslední zápas zakončil výhrou také opavský „B“ tým.

Na závěr turnaje proběhlo slavnostní předávaní cen, kde obě mužstva HC Slezanu Opava „A“ i „B“ převzala krásné stříbrné medaile.

Našim malým hokejistům moc gratulujeme!

Výsledky:

Mužstvo „A“

SLEZAN OPAVA – ČERNÍ VLCI ROŽNOV POD RADHOŠTĚM 4:10
Branky Slezanu: Schauer 2, Černý 2

SLEZAN OPAVA- MsHK ŽILINA 14:5
Branky Slezanu: Schauer 5, Zmarzlák 2, Horný 2, Vícha 2, Tomsa, Beneš, Celta

SLEZAN OPAVA- UNIA OSWIECIM 16:6
Branky Slezanu: Schauer 6, Horný 3, Beneš 3, Zmarzlák 2, Vícha, Tomsa

Nejlepší hráč turnaje: Jan Schauer

Sestava HC SLEZAN OPAVA „A“: Kevin Zamazal –Vojtěch Tomsa, Lukáš Horný, Lukáš Vícha, Jan Schauer, Vojtěch Černý, Antonín Zmarzlák, Ota Beneš, Matyáš Celta

Mužstvo „B“

SLEZAN OPAVA – ČERNÍ VLCI ROŽNOV POD RADHOŠTĚM 1:10