• úterý 20. ledna 2009
  • Filip Lefenda

Nabídne duel s Novým Jičínem i tentokrát gólovou přestřelku?

Již tuto středu uvidí hokejová Opava další díl z nekonečného seriálu s názvem 2. hokejová liga. A kdo že bude učinkovat v následující epizodě? Budou to borci Slezanu Opava, kteří dokázali v neděli otočit nepříznivě se vyvíjející výsledek ve Vsetíně a dovézt si domů za obrovské radosti opavských fanoušků všechny tři body. Klíčovým mužem zápasu byl brankář červených Adam Trenčan a je tak možné, že se postaví do brány i tentokrát. Na druhé straně barikády však bude stát odhodlaný celek Nového Jičína, který usilovně bojuje o play-off a určitě bude chtít bodovat. Zápas začíná v 18 hodin.

Postavení v tabulce určuje jako favorita domácí Opavu. Slezané se díky výhry ve Vsetíně udrželi na čtvrtém schůdku tabulky a na „vedoucí“ trio Šumperk-Valmez-Orlová ztrácí sedm bodů. Nový Jičín ztrácí už o něco více. Nalezneme jej na desátém místě, když má stejný počet bodů jako Vsetín, a sice pětačtyřicet.

Poslední odehrané kolo – oba týmy odehrály zápasy v lecčem podobné, a přeci jsou nakonec tolik rozdílné! Zatímco Opava zvítězila o gól ve Vsetíně, Jičín doma rovněž o gól podlehl Technice. V brankové přestřelce viděli jičínští diváci celkem jedenáct přesných zásahů. Radovali se ovšem hosté, kteří si do Brna po závěrečné siréně odvezli plný počet bodů. Jak už jsem několikrát zmiňoval, Slezan hrál ve Vsetíně. Po vyhecovaném zápase plném dramatických momentů putovala bodová nadílka do Opavy. Za naše „komando“ stříleli Kovalovský, Černý, Čavrk a Grofek.

S hokejisty Nového Jičína jsme se v této sezóně potkali už dvakrát. Bylo to ve druhém kole, kdy jsme je na našem ledě porazili 5:4 po samostatných nájezdech. Stejná disciplína byla k vidění také v Jičíně, opět totiž rozhodovaly až nájezdy. A opavští hokejisté ukázali, že jsou v této dovedností bravurní, jelikož i tady vyhráli po nájezdech 3:4. Tehdy do Jičína putovala podpořit náš tým velká skupina fanoušků, kteří vytvořili Slezanu takřka domácí prostředí.

Ve středečním zápase už to bude pro Opavu regulérní domácí prostředí. To by Vás však nemělo odradit od možnosti přijít se na tento lákavý duel podívat a podpořit naše hráče, kteří si to za své poslední výkony určitě zaslouží!