• pátek 21. listopadu 2014
  • Vojtěch Konečný

Náročný týden pokračuje, Opavu čeká duel na půdě brněnské Techniky

Další várka utkání druhé ligy je tady. Opavské hokejisty čeká těžký duel, neboť v cestě stojí silná Technika Brno. Svěřenci trenéra Romana Kaňkovského mají momentálně parádní formu, vždyť z posledních sedmi střetnutí vytěžili dvacet bodů. Zápas startuje v sobotu 22.11. v 17 hodin.

Náš zítřejší soupeř odehrál poslední klání na ledě Břeclavi. Rozhodující byla první třetina, ve které se povedlo hostům dvakrát skórovat, prosadil se Štindl a Bustin. Ve třetí periodě sice Lvi snížili na rozdíl jediné branky, to ale bylo z jejich strany vše, protože Brňané ustáli i závěrečný tlak Jihomoravanů.

Pokud náhledneme do statistik Techniky, dozvíme se, že nejproduktivnějším hráčem je Petr Jurča, jenž má na svém kontě osmnáct bodů (11+7). Následuje Ondřej Látal (6+7) a Michal Brzobohatý (5+7). Mezi obránci vynikají dvě jména, a to David Havíř (2+9) a Petr Štindl (5+6). Jasnou jedničkou mezi třemi tyčemi je Josef Novák, jehož průměr je 2,08 inkasovaných branek na zápas.

Slezan si tuto středu odvezl dva body z Karviné za vítězství 3:2 po samostatných nájezdech, David Galvas hodnotí duel takto: „Začátek nebyl špatný, v první třetině jsme domácí vůbec do ničeho nepustili, jen k pár střelám z velké vzdálenosti. Dostali jsme se do dvoubrankového vedení a vypadalo to, že si odvezeme tři body, jenže vstup do třetí periody nám nevyšel, inkasovali jsme brzký gól a následně jsme Karvinou nechali vyrovnat. Dle mého názoru jsme nehráli dobře, tudíž jsme zbytečně ztratili bod."

A co očekává zkušený obránce od zápasu s Technikou? „Máme jim rohodně co vracet, v prvním zápase nás vysoko porazili, tak doufám, že teď zvítězíme my. Pokud se nám podaří zopakovat výkon, jaký jsme převedli proti Vsetínu, tak nemám strach, že bychom přijeli domů bez bodů."

Sestavy obou celků v posledním odehraném kole:

HC Slezan Opava: Šafránek – Kysela, Galvas, Tůma, Tichý, Pavelek, Mosler – Kocián, Měch, Vítek – Svoboda, Polok, Herman – L. Černý, Chalupa, Wolf .

VSK Technika Brno: Novák – Klimeš (C), Štindl, Havíř, L. Odehnal, Koukal – Brzobohatý, Pargáč, Jurča, Crhák, Čtvrtníček, Zábranský, Heža, Benýšek, V. Odehnal, Bustin, Látal.

Na oficiální internetové stránky našeho soupeře se můžete podívat zde.

Sobotní zápas můžete sledovat také prostřednictvím textového on-line přenosu.

Delegace rozhodčích

Netopil - Chocholouš, Mikšík.

Jak to vidí bookmakeři?

Vítězství Techniky - 1.9