• neděle 22. ledna 2017
  • Soňa Molatová | FOTO: Petr Luba

Nastartovalo nás dění v prosinci, usmívá se Jakub Vítek

Po zápase s Šumperkem bylo v opavské kabině veselo. Aby taky ne, šesté vítězství v řadě a navíc výhra nad soupeřem, na kterého Slezan letos ještě nevyzrál, to si zaslouží pořádnou porci radosti. „Věděli jsme, že k nám přijel kvalitní soupeř. Na začátku zápasu čekalo jedno mužstvo na druhé, co kdo předvede,“ hodnotí sobotní utkání lídr opavského kanadského bodování Jakub Vítek.

Na první gól v utkání si museli fanoušci i týmy počkat. Poprvé se totiž oslavná siréna rozezněla až v 17. minutě, kdy se ke kotouči dostal Jakub Vítek. Jak už je u něj v takových situacích zvykem, skóroval. „Lukáš Černý vystřelil na bránu a nám se tam potom povedlo kotouč dorazit,“ popisuje opavský útočník první gól, kterým vytrestali Opavští nedisciplinovanost soupeře. „U mého druhého gólu to bylo podobně. Bubák (Lukáš Černý pozn. red.) nám poslal puk, já to tam tečoval. Bylo moc fajn, že se nám povedlo dát čtyři góly v přesilovce,“ ohlíží se za vyhraným utkáním nejproduktivnější hráč opavského mužstva.

O co hra diváky ochudila v první třetině, to vynahradila ve druhé dvacetiminutovce, kdy padlo celkem šest branek. Také první perioda nabídla obě vstřelené branky až ve svých posledních minutách. „Oba týmy čekaly na to, co soupeř předvede. Hrálo se to hodně do obrany, naštěstí pak přišly přesilovky a to nakonec o zápase rozhodlo,“ hodnotí příčinu Jakub Vítek. „Věděli jsme, že k nám přijede kvalitní soupeř a měli jsme k němu samozřejmě respekt. Když jsme pak v první třetině dali ty dva góly, tak nás to uklidnilo.“

Opavští tak počítají již šestou výhru v řadě a od prosincového utkání s Technikou zatím vždy plně bodovali. „Jsem moc rád, že nám to teď takhle šlape, ale čím to je si vysvětlit nedovedu. Možná nám pomohlo dění v prosinci – zahráli jsme dobrý zápas v Porubě, doma jsme vyhráli nad Brnem, odpočali jsme si mezi svátky, potrénovali a pokračujeme dál. Daří se nám, je to pro nás krásné,“ usmívá se Vítek.