• pátek 27. ledna 2017
  • Soňa Molatová

Nastartuje Opava další sérii výher? V sobotu zabojuje o vítězství v Brně

Vítěznou šňůru šesti vyhraných utkání ukončil Slezanům ambiciózní Vsetín. Již tuto sobotu bude mít ale Opava možnost opět získat body, o které se vydá zabojovat za Technikou Brno. Sovy jsou momentálně na poslední příčce v tabulce východní skupiny a jejich poslední výhra se datuje k listopadu minulého roku.

Začátek utkání: 17.00
Hokejová hala dětí a mládeže
Rozhodčí: Volf – Otáhal, Čelechovský
Textový on-line přenoszde

Forma soupeře

Technika letos nezažívá příliš úspěšnou sezónu. Zatímco v předešlých sezónách dokázala soupeřům zavařit, v té letošní má na svém kontě více proher, než výher. Mezi největší úspěchy v letošní sezóně se dá u Sov jistě považovat například domácí výhra nad Porubou, kterou přetlačili po nájezdech a vyhráli 3:2. Na pozoru se před Brňany musí mít také Kopřivnice. Ta doma s Technikou padla po nájezdech 6:7 a na ledě Sov pak prohrála 1:5. Celkově Technika v letošní sezóně vyhrála 7 utkání.

Co říkají statistiky

Opavští mohou být při pohledu na výsledky zápasů, které letos s Technikou odehráli, spokojeni. Ze všech čtyřech duelů vždy vyhráli již v základní hrací době, ať už se vzájemné bitvy konaly ve Slezsku, nebo v Brně. Na začátku sezóny porazil Slezan Techniku 5:2, stejně jako později v říjnu. V listopadu Opava získala v Brně tři body poté, co zvládla Sovy vynulovat a zvítězila 4:0. Dosud poslední společný zápas obou mužstev se konal v prosinci, kdy opět zvítězil Slezan, tentokrát již trochu „zažitým“ výsledkem 5:2.

Na koho si dát pozor

Nejproduktivnějším hráčem sov je Ondřej Stehlík, který má momentálně 30 kanadských bodů (16+14). Jen o pět méně jich má Peter Bustin (11+14). Za třetího nejlepšího hráče platí Patrick Brzobohatý, který disponuje 16 body (7+9).