• pondělí 19. ledna 2004
  • Tomáš Kubánek

Nervozní jsem nebyl, komentuje svůj návrat do Opavy Radek Masný

O p a v a - Kdo čekal v sobotním utkání proti Mladé Boleslavi, že se do domácího brankoviště postaví někdo s dvojice Šlupina - Hamrla, musel být velmi překvapen, když místo nich zamířil k opavské svatyni Radek Masný. V ligovém zápase se v opavském dresu opět objevil po téměř pětileté přestávce. Zpočátku na něm byla znát určitá nervozita, naštěstí ji Radek po první přestávce nechal v kabině a mohl tak s úspěchem jistit své spoluhráče valící na svého soupeře jeden útočný výpad za druhým.

"Po dvě třetiny jsme byli lepší. V první části na nás Boleslav trochu vlítla, povedlo se jim i vstřelit gól. Zbytek zápasu kluci pořád útočili, takže na mě moc střel nešlo. Podařilo se nám vyrovnat, a pak už rozhodující branka byla na spadnutí," zhodnotil Radek Masný utkání.

Opavský odchovanec se do své domoviny vrátil v ne zrovna nejšťastnějším a nejurovnanějším období. "Finanční situace klubu není moje starost, ani nejsem opavským hráčem, takže tohle nemůžu hodnotit. Co se týče záchranářských bojů... tabulka je hodně namačkaná, takže je to na psychiku těžké."

Po výpovědi dosavadní jedničce Romanu Šlupinovi a povolání Roberta Hamrly zpět do Sarezy se Masný ocitl rovnou v roli brankáře číslo jedna. "Ani pořádně nevím, jakou formou tady hraju. Uvidím, jak se kluby dohodnou. Ale určitě rád přijedu, když bude možnost hrát v Opavě." (pozn.: V Opavě je Masný na hostování a bude uvolňován na střídavý start do Vsetína.)

Po téměř pětileté pauze se vrátil Radek Masný zpět do opavského mančaftu. "Hodně kluků v Opavě znám, takže jsem se tady cítil v pohodě. V tomto ohledu jsem neměl žádné problémy."