• čtvrtek 19. října 2006
  • Roman Brhel, Opavský deník

Novým koučem dorostenců byl jmenován Michal Piskoř

O p a v a - Josef Doboš již není trenérem extraligových dorostenců opavského Slezanu, vaz mu zlomila série porážek, které mužstvo utrpělo v posledních utkáních. Opavě sice patří v tabulce osmé, avšak má jen tříbodový náskok na poslední Kohouty z Olomouce. "Nebyli jsme spokojeni s dosavadními výsledky mužstva, Příchodem Michala Piskoře chceme dát týmu nový impulz, věříme, že dojde k oživení. Trenér Doboš ale v klubu úplně nekončí," uvedla sportovní manažerka Gabriela Hejdůšková.

Nový kouč Michal Piskoř je opavským odchovancem. Má za sebou úspěšnou hráčskou kariéru. V české extralize odehrál devět sezon, oblékal dres Vítkovic, Opavy a Třince. Po angažmá v německém Weidenu, se kterým si zahrál i druhou bundesligu, začal letošní sezonu jako asistent Karla Suchánka u opavské juniorky.

"Stávající asistent dorostenců Petr Gulda zůstává," dodala sportovní manažerka Slezanu. Naopak Doboš společně s druhým asistentem Vladimírem Kinclem se přesune ke Karlu Suchánkovi.

Zdá se, že trenérské křeslo u dorosteneckého týmu je v Opavě prokleté. Letošní ročník má totiž obdobný scénář jako loňská sezona. Dorostencům se také nedařilo. Tehdy si Karel Suchánek prohodil místa s Kamilem Konečným. Tým vytáhl až k příčkám zaručujícím play off, poté se vrátil zpět ke stagnující juniorce, se kterou nakonec senzačně vyřadil pražskou Spartu v play off. " Uvažovali jsme i tom, že k dorostu půjde opět pan Suchánek, avšak nechtěli jsme zasahovat do dobře fungující juniorky," poznamenala Hejdůšková.

Krom trenéra Doboše opustil kabinu dorostu i útočník Petr Řezáč, jenž míří do ostravské Sarezy, navíc kapitánské céčko převzal po Jakubu Vítkovi Lukáš Koryčanský.

Zda se nové změny osvědčí, může ukázat dnešní utkání, kdy Slezan zajíždí na horkou půdu Vítkovic. Juniorka doma hostí Vsetín (17.30).