• úterý 08. listopadu 2011
  • Filip Lefenda

O další body budeme válčit ve středu s Frýdkem

Další domácí utkání čeká na opavské hokejisty. V rámci 18. kola jim budou soupeřem hráči z Frýdku-Místku. Hosté jsou v tabulce na osmém místě, ale svěřence kouče Piskoře rozhodně nečeká nic jednoduchého. Vždyť Frýdku se v přípravě podařilo Slezan porazit! Opava však v mistrovském utkání soupeři prohru oplatila a uspět bude chtít i nyní. Utkání bude zahájeno ve středu 9.11. v 18 hodin.

Slezan po minulém zápase klesnul na čtvrtou příčku, může se ale ihned vrátit do vyšších pater, jelikož Frýdek-Místek v Opavě rozhodně favoritem nebude. Hosté jsou na osmé pozici, když dosud nasbírali 14 bodů.

Slezan v sobotu bojoval na domácím ledě s Havířovem, ale neuspěl. Favorizovaný AZet si po výhře 4:3 odvezl plný počet bodů. Frýdek v posledním kole bodoval, větší poměr zisku však získali hosté z Valašského Meziříčí, kteří si odvezli z Frýdku dva body po výhře 2:1 v prodloužení.

V 8. kole se oba aktéři utkali poprvé. Byl to duel, ve kterém rozhodovali hlavně oba gólmani. Jak domácí Láníček, tak hostující Šafránek chytali vskutku parádně. Šťastnější byli po šedesáti minutách hosté z Opavy, kteří zvítězili 2:0 a oplatili tak soupeři porážku z přípravy.

Brankářskou jedničkou je už zmiňovaný Michal Láníček. Záda mu kryje Miroslav Jagoš. V obraně najdeme hráče, které dobře znají i naši fanoušci. Ondřej Měkýš, Ondřej Podešva či Milan Gajda patří k oporám zadní řady Frýdku. V útoku to nejvíce střílí Martinu Kabeláčovi, jenž se trefil letos devětkrát. Nejčastěji na gól nahrávajícím útočníkem je Petr Rozum.

Sestavy obou celků v posledním odehraném zápase

HC Slezan Opava: Šafránek – Tichý, Jurčík, Tůma, Kukol, Bednárek, Vrábel, Kysela, Mosler – Kocián, Pavelek, Polok – Černý, Měch, Grofek – Chalupa, Mlýnek, Koschatzký – Vítek, Wolf, Herman

HC Frýdek-Místek: Láníček - Podešva, Jindřich, Kudláček, Gajda, Měkýš, Michalčík, Pauliak, J.Sluštík, Kabeláč, Rozum, Diviš, Matysz, Gogolka, Štubňa, Gančarčík, Řezáč, O.Sluštík, Hrubý, Mareček, Šebesta

Na internetové stránky mužstva z Frýdku-Místku se můžete podívat zde.

Z utkání vám jako vždy přineseme také tradiční on-line přenos.

Další zápasy 18. kola

LHK Jestřábi Prostějov – VHK Vsetín