• středa 05. října 2011
  • Filip Lefenda

O další body jede Slezan válčit do Frýdku-Místku

Jen dva dny trvala přestávka opavských hokejistů mezi posledním a aktuálním zápasem. I tentokrát budou naši borci zajíždět na led soupeře. Po vysokém vítězství z Karviné jedou Slezané bojovat o další body do Frýdku-Místku. Po Prostějovu a již zmíněné Karviné tak přichází papírově lehčí soupeř, avšak nenechte se mýlit. Byli to právě hokejisté z Frýdku, kdo se v posledním vzájemném duelu radoval z výhry. Utkání je na programu ve středu 5.10. od 18 hodin.

Ono myšlené střetnutí bylo sehráno v rámci přípravy na ledě v Kravařích. Frýdečtí tam za podpory svých fanoušků porazili Opavu 5:4. Slezan přitom ještě krátce před koncem utkání o gól vedl. Dny se však daly do pohybu a od posledního vzájemného měření sil uplynula hezká doba. Opava se nachází ve výborné formě a skvělé výsledky z posledních kol bude chtít s relativně slabším soupeřem potvrdit.

O zápase, ve kterém Slezan zvítězil osmibrankovým rozdílem v Karviné, toho již bylo napsáno dost. Dodejme tedy pro pořádek také údaj o tom, jak si v posledním kole vedl náš příští soupeř. Frýdek v sobotu zajížděl na půdu Uherského Hradiště v rámci souboje mančaftů, které jsou mimo pozice zaručující účast v play-off. A kdo by čekal tuhý boj, musel být překvapen. Celek ze Slovácka rozstřílel Frýdek 5:1 a tým, jehož střídačce ještě v loňské sezóně šéfoval nynější kouč Opavy Michal Piskoř, odjížděl domů s nepořízenou.

Aktuální pohled na tabulku se musí opavským příznivcům zamlouvat. Slezan se po sedmi kolech nachází na druhém místě, když lepší je jen dosud neporažený Přerov, který má navíc i zápas k dobru. Opavě vyšel vstup do sezóny náramně, soupeři v úvodních kolech však byli spíše slabšího rázu. Čekalo se proto, jak si náš tým povede v soubojích se silnějšími celky a Opava je zvládla vskutku na jedničku. Prohrála pouze s Havířovem, který je pasován do role největšího favorita soutěže. I na ledě tohoto týmu Slezan dlouho živil naděje na plný bodový zisk, poté však přišly momenty, o kterých už toho bylo rovněž mnoho napsáno a není tak třeba je znovu rozebírat.

Brankářské duo tvoří Michal Láníček s Miroslavem Jagošem, z nichž více toho odchytal prvně jmenovaný gólman. Z obránců vypíchněme třeba Ondřeje Podešvu či Ondřeje Měkýše, kteří v minulosti oblékali dres opavského týmu. Nejlepším střelcem frýdeckého týmu je Martin Kabeláč, jenž zaznamenal čtyři góly. V roli dvorního nahrávače pak působí Petr Rozum.

Sestavy obou celků v posledním odehraném kole

HC Frýdek-Místek: Lániček, (Jagoš) – Podešva, Jindřich, Gajda, Kudláček, Měkýš, Kabeláč, Rozum, Diviš, Sluštík, Matýsz, Gogolka, Mach, Gančarčík, Řezáč, Pauliak.

HC Slezan Opava: Šafránek – Tichý, Jurčík, Tůma, Kukol, Bednárek, Mosler, Faksa – Pavelek, Polok, Kocián – Černý, Měch, Grofek – Chalupa, Mlýnek, Vítek – Džemla, Koschatzký, Wolf.

Na oficiální web našeho soupeře z Frýdku-Místku se můžete podívat zde.

Pokud se do Frýdku nevypravíte osobně, sledujte alespoň textový on-line přenos.

Další zápasy 8. kola

VHK Vsetín – LHK Jestřábi Prostějov