• úterý 14. prosince 2010
  • Filip Lefenda

O další body se jede Slezan porvat do Břeclavi

S cílem zabojovat o umístění v první šestce jedou opavští hokejisté na led Břeclavi. Tamější Lvi se v tabulce nacházejí na desáté pozici, avšak mají k dispozici domácí prostředí. Očekává se tak bojovný a vyrovnaný zápas, na jehož výsledkové rozluštění si budeme muset počkat do středy 15.12. Utkání startuje v břeclavské AlcaPlast aréně v 18 hodin.

Slezan vlivem nevyrovnaných výkonů vypadl z první šestky, kde se bude chtít co nejrychleji vrátit. Času už příliš mnoho nezbývá, také proto musí být první krok učiněn již následující kolo v Břeclavi. Sedmá příčka a zisk 40 bodů, to je současný Slezan, který po skvělém začátku soutěže sklouzl opět ke každoročnímu průměru ligy. To Břeclav již na elitní šestici nepomýšlí, se ziskem 26 bodů jsou Lvi až na desáté pozici. U tohoto mančaftu by však vyšší patra tabulky byla novinkou.

Opava nezvládla poslední odehraný zápas, kdy nastoupila na ledě Nového Jičína k derby, které prohrála 5:3. Mezi opavskými tyčemi se v tomto zápase poprvé objevila nová extraligová posila Filip Šindelář, brankář nedalekých Vítkovic. Svůj minulý zápas prohrála také Břeclav, avšak ta šla dlouho za plným bodovým ziskem, když domácí Orlová až v poslední třetině dokázala otočit katastrofálně vypadající výsledek a zvítězit 7:5.

První vzájemný duel obou celků v letošní sezóně byl sehrán na opavském zimním stadionu v den narozenin kouče Karla Suchánka, tedy 20.10. A právě v tento den mu jeho svěřenci nadělili tři body za výhru 3:1. Za bíločervené se trefili dvakrát Kocián a jednou Pavelek.

Gólmanskou jedničkou je v Břeclavi Jaroslav Chvátal, který odchytal letos 22 zápasů. Záda mu kryje Petr Žurek, jenž se mezi tyčemi objevil šestkrát. Z obránců nejvíce vynikají Marek Dora a Lubomír Škápik. V útoku kraluje Erik Novák (10+8), o kanadský bod méně má Štěpán Hrůza (10+7). Trenérem je pan Pavel Nohel, asistenta mu dělá Michal Konečný.

Oficiální stránky břeclavských Lvů si můžete prohlédnout zde.

Ze zápasu bude k dispozici také on-line přenos.

Sestavy obou celků v minulém kole:

HC Břeclav: Chvátal (Žurek) – Špaček, Škápik - Dora, Vozdecký - Svoboda, Nedvěd - Rajnoha – Hrůza, Bolfík, Zháňal – Novák E., Sedláček, Matouš – Grmela, Kuriál, Fiedler

HC Slezan Opava: Šindelář (Trenčan) - Kukol, Tichý, Faksa, Bednárek, Vrábel, Tůma - Grofek, Měch, Černý - Pavelek, Polok, Kocián - Herman, Mlýnek, Chalupa – Suchánek

Další zápasy 26. kola:
Salith Šumperk – HC Bobři Valašské Meziříčí