• pátek 18. listopadu 2016
  • Filip Lefenda | FOTO: Lukáš Bajgar

Odčiní Opava v derby s Porubou předešlé dvě vysoké porážky?

Posíleni vítězstvím z Brna přivítají opavští hokejisté od sobotních sedmnácti hodin nedalekého rivala z Poruby. Proti soupeři, kterému v tabulce patří druhá příčka za vedoucím Vsetínem, se jim ale letos vůbec nedaří, když v obou předchozích derby Slezané vysoce prohráli. Dokáží tentokrát výběr, který ve čtvrtek notně potrápila Kopřivnice, obrat o body?

Opavě patří po sedmnácti odehraných zápasech v tabulce čtvrtá příčka a je tak pouze o dvě pozice za svým nedalekým rivalem. Jenže pozor - bodový rozdíl je více než znatelný. Zatímco Slezané disponují 23 body, hokejisté ostravského celku jich nasbírali o osmnáct více. Není tak divu, že to budou právě hosté, kdo bude v utkání papírovým favoritem.

Domácí do něj půjdou posílení výhrou z minulého kola, kdy uspěli bez obdržené branky na ledě brněnské Techniky. Zde vyhráli jednoznačně 4:0 a připsali si do tabulky důležité body. To Poruba doma překvapivě ztratila, byť nakonec dva body proti Kopřivnici brala vzhledem k průběhu všemi deseti. Ostravští prohrávali už 0:3, do konce základní hrací doby ale dokázali srovnat a následně urvat vítězství skrze prodloužení.

V brance Poruby toho letos nejvíce odchytal Jakub Čech, konkrétně třináct zápasů. Šestkrát se mezi tři tyče dostal i Andreas Kubáň. Obraně dominuje z hlediska kanadského bodování Marek Slavík, jenž k deseti asistencím přidal i tři brankové zásahy. Vůbec nejlepším střelcem týmu je pak David Zachar, který se prosadil už dvanáctkrát. Společně s jedenácti nahrávkami má na svém kontě 23 kanadských bodů a je tak nejproduktivnějším hokejistou svého celku. O gól méně nasbíral Petr Seidler, dvorními nahrávači jsou pak Tomáš Jáchym a Dominik Kafka, jenž vloni v Opavě krátce působil. Oba jmenovaní stihli od začátku sezóny už dvanáctkrát přihrát na gól.

Opavě se proti tradičnímu soupeři letos vůbec nedaří. Po domácím výprasku v poměru 1:7 přišel před měsícem ještě vyšší příděl na ledě soupeře. Poruba tehdy vyhrála 9:1. Bude i tentokrát derby jednoznačnou záležitostí?

Sestavy obou celků v posledním odehraném utkání:

HK Opava: Šafránek – Galvas, Tůma, Šindelář, Slavík, T. Černý, Pavelek – Wolf, Polok, L. Černý – Grygar, Chalupa, Vítek – Štindl, Rousek, Herman
HC RT TORAX Poruba:Čech (od 25. Kubáň) – Slavík, Puškár, Flašar, Tichý, Rudl, Bail, Puzič, Adamík – Vaněk, Sedlář, Seidler – Kafka, Zachar, Ballner – Piecha, Slováček, Kuťák – Smrčka, Tomčák, Orság

Mohlo by se hodit...

Na internetové stránky našeho soupeře se můžete podívat zde.

Pokud se na utkání nevydáte podívat osobně, můžete jeho průběh sledovat alespoň prostřednictvím textového on-line přenosu.