• neděle 26. února 2017
  • Redakce

Odveta je tady! Slezan v Opavě vyzve Drtiče, touží srovnat sérii

Opavští hokejisté se v play-off poprvé představí doma. Na svém ledě v pondělí 27. února od 18 hodin vyrukují na Hodonín. Drtiči úvodní díl čtvrtfinále ovládli v poměru 5:1, a jsou tak ve vedení. Slezané teď potřebují zabrat a vyrovnat stav série.

Skóre 5:1 vypadá jednoznačně. Opava ale na jihu Moravy vedla a řadu příležitostí nevyužila. „Výsledek je pro nás až moc krutý. Nebyli jsme o tolik horší, ba naopak. Domácí jsme nepustili do tlaku, vedli jsme. Po skrumáži jsme inkasovali gól na 1:1, pak další a branku na 3:1 jsme dostali po fatální chybě brankáře. Tím jsme dostali domácí na koně,“ vrací se k sobotnímu utkání opavský kouč Pavel Hulva.

Podobně viděl úvodní čtvrtfinálový zápas také jeden z klíčových útočníků Slezanu Petr Wolf. „Prohráli jsme, protože jsme nedali góly, a to i z vyložených šancích. Hodonín nebyl lepší, ale prostě se gólově prosazoval. Chybělo nám štěstí, které při play-off potřebujeme. Musí se sejít všechno,“ myslí si.

Teď se Opava s Drtiči střetne doma na svém ledě. „Do zápasu půjdeme stejně jako v Hodoníně – snažit se nedostat první gól. Musíme přitvrdit a věřím, že nás fanoušci poženou k vítězství,“ pokračuje Petr Wolf.

V základní části platilo, že zápas vždy ovládl domácí celek. Bude tomu tak i ve čtvrtfinále? „První zápas byl vyrovnaný a série bude určitě dlouhá. Teď budeme hrát doma, kde si na soupeře věříme,“ tvrdí Hulva.

Hodonínský celek hodlá ve slezské metropoli hrát opatrněji. „Jsme rádi za první výhru, ale série je na samotném začátku a rozhodně nás nečeká nic jednoduchého. V pondělí v Opavě se nesmíme tak hnát dopředu a spíše čekat na brejkové situace,“ hlásí na webu Drtičů hodonínský trenér Stanislav Beťko.

Druhý zápas čtvrtfinálové série startuje na stadionu Slezanu v pondělí 27. února od 18 hodin. Přijďte podpořit opavské hokejisty, budou to potřebovat!

Hlavním rozhodčím pondělního duelu bude Václav Šutara, po ruce bude mít čárové sudí Vladana Bojdu a Tomáše Miklera.

Z utkání bude samozřejmě připraven také tradiční on-line přenos, který můžete sledovat na webu Onlajny.com.