• úterý 18. února 2020
  • Tomáš Chalupa

Opava chce v Šumperku překvapit, zápas můžete sledovat živě

Základní část letošní sezóny a Opavu už čeká jen pět utkání. Suverénně nejtěžší z nich odehraje už ve středu. Slezané se představí na ledě suverénního Šumperku, který má už několik kol jistotu první příčky. Dokáží Opavští překvapit? Duel začíná ve středečních 18 hodin a sledovat jej můžete také živě.

Jak již bylo naznačeno výše, Šumperk celou sezónu jednoznačně vládne skupině Východ a systémem start – cíl opanuje celou základní část. Bývalý trenér Slezanu Martin Janeček v podhůří Jeseníků poskládal kompaktní tým, který nemá výraznější slabiny. Zato hvězd mají Draci v kádru na rozdávání.

Nejvíce letos září nezastavitelný tandem Milfait – Vachutka. Oba mají na svém kontě 27 branek, ke kterým přidali 30, respektive 31 asistencí. S mírným bodovým odstupem za nimi zaostává Tadeáš Jaroš s bilancí 17+30, dobře si vede i další bývalý Opavák Daniel Spratek (12+22). Respekt budí i obrana v čele s Petrem Gewiesem (11+25) nebo Tomášem Drtilem (11+20). Opomenout v brance nesmíme ani Michala Waneckého, který se pravidelně točí s Markem Peksou. Před svým návratem do Opavy v dresu Draků zahájil sezónu i bek David Chujac.

Slezané v sobotu sehráli zápas v Hodoníně, kde na nakonec v důležitém utkání tahali za kratší konec. Domácí šli do vedení ve druhé třetině. V poslední části hry pak Opava nejprve vyrovnala díky Wolfově zásahu, jenže domácí dvěma góly odskočili na 3:1. Pouhých 13 sekund před závěrečnou sirénou už Slezan jen korigoval druhou brankou Wolfa, na vyrovnání už zbývalo příliš málo času, i když k zakončení se ještě Opava dostala.

V Šumperku může výběr trenéra Pavla Zdráhala jedině překvapit. „Minule jsme tam odehráli do čtyřicáté třetí minuty skvělý zápas, bohužel pak se nám to sesypalo. Budeme asi čelit obrovskému tlaku domácích, ale pokud jej přežijeme, tak můžeme něco uhrát. Nesmíme si nechat nasypat zezačátku góly. Šumperku už o nic nejde, připravují se na play-off, my tam můžeme jedině překvapit,“ uvědomuje si lodivod Slezanu.

Počínání Opavy můžete sledovat i z pohodlí domova, šumperský klub z utkání chystá živý přenos.