• pátek 06. prosince 2019
  • Tomáš Chalupa

Opava hostí Žďár nad Sázavou. Musíme vyhrát, uvědomuje si Zdráhal

Už to pomalu začíná znít jako klišé, ale Opavu čeká další důležitý duel v honbě za postupem do vyřazovacích bojů. Do Opavy míří Žďár nad Sázavou, sedmý celek tabulky, který na Opavu ztrácí z první nepostupové příčky čtyři body. Je tedy jasné, že jde o hodně. Zajímavý duel je na programu v sobotních 17 hodin.

Plamenům vůbec nevyšel vstup do letošní sezóny a v jednu chvíli se dokonce zdálo, že už bude jejich šance na postup do vyřazovacích bojů spíše teoretická. Vždyť po devíti odehraných kolech se Žďárští krčili na předposledním místě s pouhými pěti body, jedinou výhru navíc měli ze zápasu s Moravskými Budějovicemi.

Jenže pak se něco změnilo a celek, který hraje své domácí utkání na Bouchalkách, začal šlapat. Všechno odstartovala překvapivá výhra v Šumperku, následně si hokejisté z Vysočiny poradili i s Hodonínem a rázem se s nimi muselo počítat. Zanedlouho přišla také série čtyř výher, během které si Plameny poradily i se Slezanem. V posledních čtyřech utkáních ovšem svěřenci trenéra Radka Hamana uhráli pouhé čtyři body. Mrzí hlavně poslední porážka v Havlíčkově Brodě, kde Žďár ještě pět minut před koncem vedl 2:1, Juráň s Voříškem ale zápas ještě v základní hrací době otočili a hostujícímu týmu zbyly pouze oči pro pláč. V průběžné tabulce patří Žďáru nad Sázavou s 26 body průběžná 7. příčka.

Slezané ve středu zajížděli do Šumperka, kde mohli pochopitelně jenom získat. A dvě třetiny to vypadalo, že by nějaký ten bodík ukořistit mohli. Jenže ve třetí třetině přišel kolaps, tři inkasované branky během 36 sekund a místo stavu 1:1 rázem na tabuli svítil výsledek 4:1. Opavští pak inkasovali ještě jednou, za prvních 40 minut se ale rozhodně stydět nemusí.

Zatímco na ledě Draků Slezan mohl, v sobotu už musí. Boj o příčky zaručující postup do play-off je totiž čím dál tím vyrovnanější, což si uvědomuje samozřejmě i lodivod Slezanu Pavel Zdráhal. „Těžký zápas, hraje se o šest bodů, což si všichni moc dobře uvědomujeme. Doufám, že se do soboty uzdraví co nejvíce marodů, navážeme na naše dobré domácí výkony a sebereme tři body.“

Sobotní utkání začíná v 17 hodin. Ještě předtím ale můžete vyrazit podpořit fotbalisty Slezského FC, které od 14:30 čeká bitva s Jabloncem. Pokud se navíc na pokladně zimáku prokážete lístkem z tohoto utkání, nebo permanentkou SFC, na hokej máte vstup zdarma. Tak neváhejte a podpořte hráče obou klubů v boji o důležité body!