• pátek 08. února 2019
  • Redakce

Opava hostí v souboji tápajících týmů Moravské Budějovice

Utkání 38. kola druhé hokejové ligy zavede v sobotu do Opavy celek Moravských Budějovic. Žihadlům se stejně jako Slezanu v poslední době příliš nedaří a bude tak zajímavé sledovat, komu se tentokrát povede lépe. Duel startuje v 17 hodin.

Nutně bodovat budou potřebovat zejména Slezané, kteří ztrácejí na čtvrtou Kopřivnici sedm bodů. Před Opavou jsou již přitom pouze čtyři poslední zápasy základní části, a tak nejsou vyhlídky na účast ve vyřazovacích bojích nikterak růžové. Svěřenci kouče Janečka prohráli už čtyřikrát v řadě a situaci stěžuje i nepříjemná marodka.

„Přibyl na ni i zraněný Vadim Vilinskij, a tak čeká naše omlazené mužstvo opět více než velká výzva,“ ví kouč Janeček.

Nedaří se ani Moravským Budějovicím, které tahají sérii tří porážek. Se ziskem 67 bodů si však mohou hokejisté tohoto celku "pískat" – účast v play-off mají dávno v kapse, navíc jsou se ztrátou pouhých dvou bodů stále ve hře o vítězství v jižní skupině.

„Na náš led přijedou Moravské Budějovice, což byl dle mého názoru nejlépe hrající tým jižní skupiny. Věřím, že kluci v sobotu ukáží, že i takhle mladý tým umí potrápit a vyhrát s kýmkoliv,“ přeje si trenér Slezanu.

Mezi klíčové muže Moravských Budějovic patří zejména útočník Ladislav Rytnauer, jenž je se 46 kanadskými body za 26 branek a 20 asistencí nejproduktivnějším hráčem celého týmu. S bilancí 20+23 v útoku příliš nezaostává ani kolega David Horký. V brankovišti se letos prostřídala už pětice mužů v maskách, nejvíce toho však odchytal Pavel Jekel, jenž zasáhl do dvaceti zápasů. Trenérem mužstva je pan Augustin Žák.

První vzájemné utkání této sezóny vyhrály na domácím ledě Moravské Budějovice 4:2, které musely po přesilovkové trefě Jaroše výsledek otáčet. Nastane nyní čas opavské odplaty? Přijďte se v sobotu podívat. Zápas startuje v 17 hodin!

Filip Lefenda