Opava jede do Žďáru, čeká ji suverén soutěže

Preview5.10.2018 | Redakce | FOTO: Petr Nedvěd
Po třech výhrách v řadě se opavští hokejisté poprvé utkají se soupeřem z jižní skupiny. V sobotu pojedou svěřenci trenéra Janečka na led suverénního Žďáru nad Sázavou, který dosud v šesti odehraných utkáních neztratil ani bod. Duel startuje v 17:30 hodin.

Bilance Žďáru budí respekt – 6 vítězství, 18 bodů a skóre 37:13. Sobotní favorit tak bude daný, na vítězné vlně se však veze i Opava. Ta naposledy uspěla po prodloužení na ledě druhého Valašského Meziříčí.

Plameny disponují velkou útočnou silou – však v posledních dvou kolech nastřílely dohromady 17 branek! Pozor si bude muset dát opavská obrana zejména na devítigólového Tomáše Franka, dvorním nahrávačem je pak se stejným množstvím asistencí Lukáš Bureš.

Zajímavou postavou v obraně je zkušený bek Martin Lojek. Toho času třiatřicetiletý borec má ve sbírce bronzovou medaili z mistrovství světa dvacítek z roku 2005. Krom toho nastřádal zadák, jenž v české extralize oblékal dresy Pardubic, Třince a Chomutova, také pět startů v NHL, kde si zahrál za Floridu.

V brance se dosud neobjevil nikdo jiný než Jiří Sláma. Úspěšnost jeho zákroků je dána číslem 92,44 %.

Co o protivníkovi míní trenér Martin Janeček? "Čeká nás první konfrontace s jižní skupinou a hned s lídrem tabulky. Žďár dává spoustu branek, je rozjetý, my se ale chceme s touto výzvou poprat a být třeba prvním letošním týmem, který domácím vezme body. Mančaft vypadá odhodlaně a není na co čekat, jedeme se rvát," má jasno ambiciózní kouč.

Zápas proti netradičnímu soupeři si Slezané odbudou od sobotních 17:30 hodin. Pokud se do Žďáru nevydáte osobně, můžete průběh střetnutí sledovat prostřednictvím textové reportáže.

Filip Lefenda


Aktuálně na webu