• pátek 16. října 2009
  • Filip Lefenda

Opava jede na Valašsko, ve slavném stánku se pokusí dosáhnout na body

Již podruhé tento týden si Slezan zahraje proti svému tabulkovému sousedovi. A nejen Suchánkova parta, ale i všichni fanoušci věří, že se středeční nepovedené vystoupení již nebude opakovat, jak tomu už bylo letos třikrát. Tentokrát bude soupeřem našich hokejistů mužstvo Vsetína, za kterým stojí velmi početná fanouškovská základna. A ještě aby ne! Vždyť se jedná o šestinásobného mistra Extraligy! Atraktivní duel je na programu v sobotu 17.10. v 17:30 hodin.

Opava si svým domácím nezdarem v podobě prohry s přerovskými Zubry pohoršila v tabulce o jednu příčku. V tuto chvíli je na osmé pozici a na svém kontě má Slezan třináct bodů stejně jako Valašský Hokejový Klub ze Vsetína. Ten je však před Slezany o skóre. A není se čemu divit. Vždyť právě Opava dostala ze všech týmů prozatím nejvíce branek, což ji sráží až za třináctibodový tandem Uničov - Vsetín. Nutno však podotknout, že stejně jako loni se Opavě letos daří více na venkovních ledech než v domácí hale. V přípravě to přitom vypadalo, že už snad letos budou opavští hokejisté ve své hale přeci jenom trochu "doma".

Oba týmy okusily v rámci devátého kola hořkost porážky. Vsetínští Valaši nestačili v derby na svého rivala z Valašského Meziříčí a utrpěli na ledě Bobrů debakl 8:2. To v Opavě to ze začátku vypadalo o poznání veseleji. Slezan v souboji s Přerovem vedl po trefách Černého, Kociána a Tichého už 3:0, přesto o svůj náskok přišel a bral pouze jediný bod. A není to letos poprvé, připomeňme si podobně nevydařené zápasy s Uničovem či Novým Jičínem. Po šedesáti minutách svítily na světelné tabuli dvě trojky a mač dospěl do prodloužení. Už to vypadalo, že se pojedou nájezdy, když v poslední minutě rozvlnil síť za Ilášovými zády Faltýnek a hosté tak mohli slavit.

Loňské souboje Opavy se Vsetínem rozhodně nevyznávají rčení "můj dům - můj hrad". Ve všech čtyřech vzájemných duelech totiž vyšlo vítězně hostující družstvo. Tady je výčet výsledků.

5. kolo: VHK Vsetín - HC Slezan Opava 2:7
20. kolo: HC Slezan Opava - VHK Vsetín 4:5 po sam. náj.
32. kolo: VHK Vsetín - HC Slezan Opava 3:4
40. kolo: HC Slezan Opava - VHK Vsetín 3:4 po prodl.

Sestavy obou celků z minulého kola:
HC Slezan Opava: Iláš - Kukol, Tichý, Plachký, Měkýš, Plánovský, Vitásek, Schreier, Černý, Polok, Pavelek, Glabazňa, Mlýnek, Koicán, Kovalovský, Chlaupa, Tůma, Tošenovjan, Wolf, Weiss.

VHK Vsetín: Plšek (Hromada) – Bořuta, Šimek, Trška, Matula, Tomis (41.T.Bokroš), Zavrtálek – Mokrejš, Štraub, Tesařík – Finsterle, Sakrajda, Korčák – Knebl, Mikeš, Matějka – Ševčík.

Oficiální stránky mužstva VHK Vsetín si můžete prohlédnout zde.

Ze zápasu pro Vás bude připraven také on-line přenos.

Na programu 10. kola jsou také tato střetnutí:

17.10. (Sobota)
HC Zubr Přerov - HC Nový Jičín