• úterý 04. prosince 2018
  • Redakce

Opava jede na led poslední Orlové

Po neúspěšném výjezdu do dalekého Písku čeká Opavu o poznání kratší trasa. Slezan totiž v rámci 23. kola zajíždí na led poslední Orlové. Podaří se Opavě potvrdit roli favorita? Utkání startuje ve středečních 18:00.

Staronový účastník druhé ligy z Orlové zatím vůbec nehraje podle svých představ a nachází se na samém chvostu tabulky. Po hrůzostrašném úvodu sezóny, kdy Orli prohráli prvních sedm zápasů, se svěřenci pana Darka Stránského dokázali relativně zvednout a posbírali zatím 11 bodů. Orlová v dosavadním průběhu ročníku zaznamenala pouze tři výhry, přičemž paradoxně dvakrát Orli vyzráli na vedoucí Šumperk.

Orlová disponuje extrémně mladým kádrem, který nedosahuje ani průměru 22 let. Mezi třemi tyčemi by se proti Slezanu měl představit třiadvacetiletý René Svoboda, který letos inkasuje průměrně 4.22 gólů za zápas. Tři góly a tři asistence prozatím zaznamenal nejproduktivnější bek týmu Petr Šendera. Útočné řady Orlů přes týden zaznamenaly velkou ztrátu, když nejproduktivnější hráč týmu Lukáš Sladkovský (7+7) odešel do Tábora. Nejpilnějším sběračem bodů je tak momentálně Arslan Achmetjanov s bilancí 7+6. Zajímavostí je, že v dresu Orlové už letos do zápasu zasáhlo hned 40 hokejistů.

Opava se na ledě Orlů bude snažit složit reparát za nepovedený duel v Písku. Slezané v utkání sice brzy vedli po gólu Hendrycha, Písečtí však vývoj zápasu ještě před koncem první třetiny otočili a začátkem třetí třetiny vedli už 6:1. Slezan sice ještě kontroval brankami Černého a Hendrycha, poslední slovo si ale vzali domácí a Bílek stanovil konečnou podobu výsledku na 7:3.

Slezan sice půjde do utkání v roli papírového favorita, Martin Janeček však ví, že jeho svěřence rozhodně nečeká snadná práce. “Čeká nás víc než těžké utkání. Orlová kromě posledního zápasu neměla v poslední době vůbec špatné výsledky, a tak budeme doufat, že pomyslná facka v Písku bude pro náš tým dostatečným poučením. Do každého zápasu je třeba jít s maximální koncentrací i odhodláním a v těchto zápasech obzvlášť,“ upozorňuje opavský stratég.

Úvodní buly bude v Orlové vhozeno ve středečních 18:00.