• pátek 14. září 2018
  • Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka

Opava jede poprvé ven, v Šumperku chce potrápit favorita

První venkovní zápas ročníku 2018/19 zavede opavské hokejisty do Šumperka. Po neúspěšné premiéře s Kopřivnicí jede mužstvo trenéra Janečka bojovat o první body na led tamějších Draků. Utkání je na programu v sobotu 15. září a vypukne úderem 17. hodiny.

Šumperk prožil v létě hodně turbulentní období. Kabinou Draků se totiž prohnal pořádný uragán, po němž v klubu skončilo hned 14 hráčů a naopak 12 jich přišlo. Kámen na kameni nezůstal v domácím brankovišti, kde tandem Lakosil – Svoboda nahradila dvojice Haloda – Kristín, přičemž jedničkou by měl být druhý jmenovaný. V defenzivě by domácím mohl chybět třicetibodový Jakub Schejbal, kterého do svých řad zlákal prvoligový Prostějov.

V útoku je bezesporu nejcitelnější ztrátou odchod křídla Půhoného, který v loňské základní části nasbíral neskutečných 63 bodů ve 40 zápasech. Ten z podhůří Jeseníků odešel do Králova Dvora. Dalšími známými jmény, jež už v dresu Draků neuvidíme, jsou Jakub Lehečka (Nový Jičín), Vladimír Cink a Lubomír Kovařík (Baník Sokolov). Z kapitána Zdeňka Novosada se v létě stal asistent trenéra Zavadila, Radek Fischer pro změnu bude zastávat roli kustoda.

V defenzivě budeme nově moci vídat ex-hodonínské plejery Jakuba Kužílka a Marka Halodu, nebo také navrátilce Tomáše Drtila, který si v loňské sezóně odskočil do AZetu Havířov. Právě na něm by celá obrana měla stát – v předminulé sezóně si připsal v dresu Šumperku hned 36 bodů.

Výraznou posilou útoku je 44letý veterán Karel Plášek, který do klubu přichází z Přerova. Zajímavým hráčem je určitě také dvaatřicetiletý Dimitrij Vorobjov, který má za sebou parádní kariéru – v roce 2004 byl draftován Torontem Maple Leafs, o tři roky později se Sbornou slavil zlato na mistrovství světa a má odehráno 466 utkání v KHL. Branky se očekávají také od Dominika Pokorného.

V úvodním zápase sezóny Draci potvrdili roli favorita na ledě Orlové a zvítězili 5:2. Slezan ve středu vstoupil do sezóny domácí porážkou, kterou mu uštědřila Kopřivnice. Opava sice ještě pět minut před koncem vedla 4:3, Tatrovka ovšem zásluhou dvou gólů veterána Tomáška utkání zlomila ve svůj prospěch. Podle trenéra Janečka doplatil domácí výběr na „nezkušenost a nekázeň“.

I když je v sobotním zápase favorit jasně daný, Opava podle slov vlastního kouče rozhodně nejede odevzdat kůži lacino. "Šumperk se jednoznačně řadí k favoritům celé soutěže, ale náš mladý tým jede s hlavami vzhůru bojovat. Nejedeme zápas jen odehrát, naopak chceme domácí potrápit a pokusit se o první body v soutěži," hlásí před utkáním Martin Janeček.

Sobotní utkání startuje v 17:00. Pokud se tým nevydáte podpořit osobně, můžete jeho počínání sledovat prostřednictvím textového on-line přenosu.

Tomáš Chalupa