• sobota 25. října 2003
  • David Schlegel, Tomáš Kubánek

Opava jede překvapit do Kadaně

O p a v a - Velkou výzvou pro HC Slezan je sobotní utkání v Kadani. Zápas s tamním SK začíná v 17 hodin. Výkony severočeského soupeře jsou oproti uplynulé sezóně vzdálené jako voda od ohně. Kadaň v létě vyřešila existenční problémy se sponzory a vstoupila do sezóny výtečně. Dokonce se objevila i na prvním místě tabulky! Nyní patří Kadaňským šestá příčka. Opava je desátá, ale v případě vítězství se může posunout před devátou Kometu Brno. V dresu Kadaně zahájila letošní sezónu také někdejší opora Slezanu Jan Kašík. V posledních utkáních však nehraje.

Minulý zápas v Berouně Kadanští sice prohráli, ale jinak se jim na soupeřových zimácích daří; tři výhry a jedna remíza toho jsou důkazem. Doma ztratili dva body v zápasech s ambiciozními Jihlavou a Hradcem Králové. V utkáních Kadaňských příliš branek nepadá a výsledky bývají těsné. Přesto se Severočeši uhnízdili v lepší polovině tabulky a pravidelně zásobují své bodové konto.

Všechna utkání odchytal mladičký Fikrt, jehož zdobí bilance 2,08 obržených branek na zápas a úspěšnost zásahů přesahující 93%. Pilíři obrany jsou již tradičně Kivoň, Klaus a exopavský Vilášek. V útočné fázi se nejvíce daří Stavenskému se 17 a Kuchlerovi s 15 kanadskými body. Bývalá slezanská opora Honza Kašík odehrál prozatím 7 utkání, v nichž zaznamenal pouze dvě asistence.

Přestože se postavení obou dnešních soupeřů liší, doufejme, že Slezan zabojuje a odveze si nějaký ten bodík, který by určitě potřeboval.