• pátek 19. října 2018
  • Redakce | FOTO: Lukáš Bajgar

Opava míří do Hodonína, ten zažívá zemětřesení

O další druholigové body míří hokejisté Slezanu bojovat na jih Moravy. Opava totiž po výhře nad Šumperkem zajíždí do Hodonína, kde ji přivítají místní Drtiči. Úvodní buly je naplánováno na 17 hodin.

Baník nevstoupil do sezóny pravou nohou. Svěřenci Ivana Dorniče zatím dokázali z 8 duelů vytěžit 10 bodů, což jim stačí na předposlední šestou příčku. V posledním kole však Drtiči dokázali rozdrtit Orlovou 8:0. V souvislosti s Hodonínem se letos víc než o hokeji mluvilo o kauze mezi trenérem Dorničem a havlíčkobrodským útočníkem Třetinou, neboť během vzájemného utkání měl údajně Třetina slovenského kouče slovně napadnout. Dornič byl připraven na Třetinu podat trestní oznámení za urážku na cti, zkušený forvard se mu však nakonec omluvil a tím byl celý případ uzavřen.

Vzhledem k nevydařenému úvodu soutěže Drtiči v posledních dnech výrazně posílili – do brankoviště získali ex-porubského Andrease Kubáně, který ročník započal v Orlové. Ofenzivní řady rozšířili Adam Škuchtan a Jaroslav Šaršok. Druhý jmenovaný si dokonce v sedmi zápasech v dresu Lvu Poprad vyzkoušel megalomanskou KHL, do střelecké listiny se však ani jednou nezapsal. V týmu Hodonína najdeme také tvrďáka Jana Fišeru, který ještě loni oblékal dres Slezanu.

"V Hodoníně se v poslední době událo hodně zajímavých změn, a tak víme, že nás čeká jedno z nejlepších mužstev," vyjádřil se před sobotním utkáním na adresu soupeře opavský trenér Martin Janeček. "Pokud chceme v tabulce soupeřit s těmi nejlepšími, je třeba zvládat i tyhle těžké zápasy. Do Hodonína jsme připraveni a opět odhodláni ukázat opavské bojovné srdce," dodal.

První letošní vzájemné měření sil skončilo jednobrankovou výhrou Drtičů, kteří si z Opavy odvezli výhru 3:2. Opavským tehdy nevyšla hlavně první třetina, ve které si Baník zásluhou Matějky a Finsterleho vytvořil dvougólový náskok. Slezan se ve druhé periodě dotáhl na rozdíl jediné branky po trefě Davida Chujace, ale ve třetí třetině hostům vrátil klid znovu Lukáš Finsterle. Na konečných 3:2 pak upravil kapitán Lukáš Černý.

Slezan do zápasu půjde povzbuzen středeční výhrou nad šumperskými Draky. V souboji dvou nejlepších obran soutěže kralovali především brankáři a zápas skončil po základní hrací době po gólech Drtila a Černého 1:1. O osudu utkání musela rozhodnout až nevídaná 15. série nájezdů, ve které vystřelil Opavě druhý bod David Chujac.