• pátek 13. září 2019
  • Tomáš Chalupa

Opava míří do Nového Jičína, Černého čeká pětistý zápas

Slezan čekají v následujících dnech a týdnech tři venkovní duely v řadě. Ten první odehraje v Novém Jičíně. Utkání bude mít speciální příchuť především pro Lukáše Černého, který odehraje pětistý druholigový duel v dresu Opavy.

Domácí Ďáblové vstoupili do sezóny doslova hrůzostrašně. Na ledě Havličkova Brodu sice rozhodně favority nebyli, ale debakl 8:1 asi čekal málokdo. Jedinou branku našeho sobotního soupeře vstřelil až v 56. minutě Jakub Matušík.

„Nepředvedli jsme takovou hrůzu. Domácí měli obrovskou kvalitu a není to náš soupeř. Přijeli jsme sem dělat svoji práci, kterou jsme se snažili plnit. Havlíčkův Brod je jiný level a zaslouženě vyhrál. Utkání skončilo rozdílem sedmi branek, ale mohlo to být více nebo méně. V zápase jsme neměli špatné pasáže, ovšem bylo to úvodní kolo. Nezbývá nám nic jiného, než pogratulovat soupeři a vrátit se k tvrdé práci,“ komentoval utkání pro novojičínský web trenér Petr Macháček.

To Slezané vstoupili do nové sezóny skvěle a doma přehráli 5:3 Kopřivnici. Do Nového Jičína tak mohou jet dobře naladěni s touhou přidat další tři body. Zápas bude speciální především pro kapitána Lukáše Černého, pro něhož to bude pětisté druholigové utkání v dresu Slezanu. Za uplynulých 499 duelů dokázal nastřádat 140 branek a 187 asistencí.

„V zápase defacto půjde už teď o šest bodů, protože Nový Jičín je soupeř, který by se měl pohybovat v podobných patrech tabulky. Sice dostali naloženo v Brodě, ale určitě to budou chtít odčinit. My tam jedeme s respektem, ale samozřejmě také s cílem uhrát co nejlepší výsledek,“ řekl před zápasem lodivod Slezanu Pavel Zdráhal.

Duel vypukne v Novém Jičíně v sobotních 15:00.