• úterý 05. prosince 2017
  • Redakce

Opava míří na šumperský led. Dočká se výhry nad Draky?

V sobotu se opavští hokejisté prezentovali velmi dobrým výkonem proti druholigovému lídrovi z Poruby. Stačilo to ale jen na bod. Slezané by už potřebovali solidní herní projev potvrdit výhrou. Dočká se Opava v podhůří Jeseníků? Ve středu 6. prosince od 18 hodin se ukáže na šumperském ledě.

Opavské hokejisty povedou noví trenéři Dalibor Římský se Zdeňkem Pavelkem ze střídačky teprve ve čtvrtém utkání. Z úvodních třech zápasů vytěžili dva body.

Stalo se tak po dvou prohrách. Nejprve Slezan prohrál v poměru 2:3 po nájezdech v Kopřivnici, a pak v dovedností soutěži doma podlehl i Porubě 3:4.

Právě proti lídrovi soutěže ale převedl výkon, kterému chyběl jen punc výhry. Opavští porubský celek výrazně přestříleli, ale na tři body to nestačilo. Navzdory tomu se dá od sobotního zápasu odrazit.

„Mužstvo nyní dobře šlape. Kluci hráli dobře, plnili úkoly i taktiku. Podle mě jsme tentokrát byli lepší a měli jsme vyhrát. Jsme rádi, že se mužstvo trochu zvedlo. Bodově je to nic moc, ale herně je to velký zlom. Ztráta na šesté místo je sice velká, my však chceme vyhrávat,“ prohlásil jeden z opavských trenérů, který ještě nedávno oblékal dres Slezanu, Zdeněk Pavelek.

O další body se bude Opava rvát na stadionu Šumperka, který z posledních tří duelů vyhrál jen jednou. Mužstvo pod vedením Pavla Hulvy doma nestačilo na Kopřivnici, pak sedmi góly smetlo Porubu, ale v sobotu schytalo devítigólový výprask na hodonínském ledě.

V poslední době se v médiích objevily informace o vážných finančních problémech Draků. Šumperskému klubu údajně vypadl klíčový sponzor, v tuto chvíli tak není vůbec jasné, zda Šumperk aktuální sezonu dohraje.

Tak či tak v probíhajícím ročníku se Opavští střetli s Draky třikrát. Dva zápasy ovládl šumperský celek, jednou se radovala Opava. Slezané už výhru potřebují jako solů. Podaří se jim přidat druhé vítězství nad dračím výběrem? Uvidíme ve středu 6. listopadu od 18 hodin na ledě Šumperka.

Zápas, který můžete sledovat prostřednictvím textového on-line přenosu, bude řídit jako hlavní rozhodčí Tomáš Cabák, asistovat mu budou Josef Novotný a Radek Šimčík.