• středa 19. srpna 2015
  • Lukáš Jasoněk

Opava se vrací na své kluziště, v derby hostí Porubu

Opavští hokejisté se po porážce v Novém Jičíně opět vrací na své kluziště, kde ve čtvrtečním derby budou hostit Porubu. Utkání proti ostravskému celku je zároveň posledním domácím vystoupením Slezanu v tomto měsíci, neboť následovat budou hned tři zápasy na stadionech soupeřů. Souboj s Porubou začne od 18 hodin.

Hokejisté Poruby vstoupili do přípravy porážkou na ledě Prostějova, favorizovaný zástupce první ligy opanoval všechny třetiny a zvítězil přesvědčivě 5:1. Ostravané poté pořádali tradiční turnaj O pohár RT TORAX, v němž se v základní části postupně utkali s polskou reprezentační dvacítkou, se stejně starým výběrem Slovenska a skupinu zakončili městským derby proti Vítkovicím.

Poruba vstoupila do turnaje nejlepším možným způsobem, když Polsko "20" porazila 4:1. Poté však následovala krutá přestřelka s mladíky ze Slovenska, kterou svěřenci trenéra Tomáše Sršně nezvládli, přestože po úvodní části vedli o dvě branky, a nakonec prohráli vysoko 4:8. Do duelu s Vítkovicemi vstoupila Poruba aktivně, ale extraligový mančaft nápor svého soupeře přečkal a poté už diktoval tempo hry, přičemž se skóre zastavilo až na cifrách 0:6 a na pořádající klub tak čekal pouze souboj o konečné třetí místo. Ten byl reprízou úvodního vystoupení a stejně jako v předchozím případě si hráči RT TORAX s chutí zastříleli i tentokrát, svého polského protivníka deklasovali 8:1 a vybojovali pohár za konečnou třetí pozici.

Na oficiální internetové stránky našeho čtvrtečního soupeře se můžete podívat zde.

Přípravný duel proti Porubě můžete sledovat také prostřednictvím textového on-line přenosu.

Jednotné vstupné na všechna domácí přípravná utkání opavského Slezanu činí 20,- Kč.

.