• sobota 14. prosince 2019
  • Tomáš Chalupa

Opava vyráží na dlouhou cestu do Havlíčkova Brodu

Slezan čekají poslední tři duely před Vánocemi. V tom prvním čeká Opavské dlouhá cesta až na Vysočinu, konkretně do Havlíčkova Brodu. Ten potvrzuje předsezónní papírové předpoklady a pohybuje se na špici tabulky. Atraktivní duel je na programu od sobotních 17 hodin.

Jak již bylo naznačeno výše, Bruslaři jsou po suverénním Šumperku druhým nejlepším celkem soutěže. Na kontě mají 45 bodů, navíc se mohou pochlubit druhou nejpevnější obranou, ve 22 zápasech inkasovali jen 68 branek. Lví podíl na tom má teprve dvacetiletý brankář Martin Holík, který je v týmu jasnou jedničkou a odchytal už 18 utkání.

V posledním utkání v Hodoníně skončila třízápasová šňůra Bruslařů, během které porazili Moravské Budějovice a Šumperk, vyšlo jim i derby se Žďárem nad Sázavou. Z ledu Drtičů si odvezli alespoň bod díky tomu, že prohráli 2:1 až v prodloužení. Jedinou branku našeho sobotního soupeře vstřelil mladý útočník Vojtěch Holenda.

S Brodem se letos Slezan utkal dvakrát a v obou případech platilo přísloví můj dům – můj hrad. Na Vysočině Opavští s Lamlou v brance prohráli po bojovném výkonu 3:2, doma slavili i díky hattricku Lukáše Černého výhru 7:4.

Slezané ve středu zvládli souboj o třetí místo s Valmezem. Nervydrásající utkání rozhodovaly až poslední minuty. Bobři v 56. minutě srovnali na 2:2, pak ale Slezanu darovali dlouhou přesilovku 5 na 3, kterou zužitkoval Wolf. Hru bez brankáře pak ještě potrestal Zelenkov a výhra 4:2 byla na světě.

Na Vysočině se Slezané budou muset obejít bez zraněného forvarda Jakuba Hendrycha, kterého trápí koleno, a hokejový rok 2019 pro něj skončil. „Už nějakou dobu mě pobolívá koleno a poslední týden už to šla za hranici toho, co se dá vydržet během denní zátěže. Proto jsem šel k doktorovi, který mi naznačil problém s mou kolenní šlachou. 18. prosince mě čeká magnetická rezonance, po které budeme vědět víc,“ vysvětluje opavský odchovanec, kterému tímto samozřejmě přejeme brzké uzdravení.