• sobota 02. listopadu 2019

Opava zajíždí na Vysočinu, čeká ji Žďár nad Sázavou

Slezan čeká v rámci 15. kola druhé ligy skupiny Východ daleká cesta. Mužstvo trenéra Pavla Zdráhala totiž míří až do Žďáru nad Sázavou, kde vyzve místní Plameny. Ty se zatím v sezóně trápí, v posledním utkání navíc prohrály derby s Havlíčkovým Brodem. Utkání začíná v sobotních 17:30.

V již zmíněném středečním utkání s havlíčkobrodskými Bruslaři vyšly Plameny bodově naprázdno. Před zraky více než osmi stovek diváků po celý zápas musely dotahovat. A podařilo se jim to pouze za stavu 0:1, když vyrovnával Prokš. Pak už ale ovládali utkání hosté, kteří si odvezli všechny tři body za výhru 2:6. Nutno ovšem podotknout, že pro domácí to je až příliš krutý výsledek, neboť v 55. minutě to ještě bylo 2:3. S bilancí tří výher a deseti porážek se Žďár momentálně v tabulce nachází na 8. místě.

„Dnešní zápas se mi hodnotí těžce, protože si myslím, že dnes to bohužel bylo o individuálních chybách. Co se týče snahy, nemůžu klukům nic vytknout a myslím si, že po většinu zápasu jsme byli i mírně lepším týmem, ale jak jsem již řekl, individuální chyby dnes rozhodly o tom, že jsme soupeři odevzdali body,“ komentoval utkání pro klubový web trenér Radek Haman.

V sestavě borců z Vysočiny najdeme několik zajímavých plejerů. Jedním z nich je bezesporu obránce Martin Lojek (letos 4+2), který si několikrát zahrál NHL v dresu Floridy. Z útočníků si bude muset obrana Slezanu dát největší pozor na dvojici Chlubna – Kovářů. Oba se mohou pochlubit shodnou bilancí 1+8.

Opava v minulém kole sehrála na vlastním ledě strhující duel se Šumperkem. Ze zápasu plného zvratů a napětí si nakonec odnesla bod po porážce 6:7 v prodloužení a čtyřzápasová vítězná série tak v úterý skončila. Pořád ale pokračuje ta bodová, která čítá zápasů pět, a Slezané by ji jistě rádi prodloužili na ledě Plamenů.

„Doma jsme je porazili 8:4, ale nehráli vůbec špatně, hlavně v naší třetině byli hodně nebezpeční. Dokázali vyhrát i v Šumperku, takže nás rozhodně nic jednoduchého nečeká,“ uvědomuje si bek Slezanu Petr Chalupa.